سبد خرید خالی‌ست.
Spotify

برخی از کاربران حرفه‌ای کامپیوترهای اپل سیلیکون به تازگی اعلام کرده‌اند که مصرف بیش از اندازه حافظه ذخیره سازی اس اس دی در این کامپیوترها ممکن است باعث کاهش طول عمر مفید این دستگاه‌ها شود.

کامپیوترهای تولید شده توسط شرکت اپل به تازگی مجهز به تراشه‌های مبتنی بر معماری ARM شده‌اند که در آن‌ها از ذخیره سازی اس اس دی نیز استفاده شده است. در این میان کاربران حرفه‌ای و تحلیلگران اعلام کرده‌اند که حافظه داخلی این کامپیوترهای مبتنی بر ARM به طرز قابل توجهی کارکرد زیادی دارند.

در حقیقت سیستم عامل مک او اس در کامپیوترهای مک مبتنی بر اپل سیلیکون در مدت زمانی بسیار کوتاه داده‌های خیلی زیادی را روی حافظه اس اس دی رایت می‌کند. این موضوع ممکن است برای عملکرد دستگاه‌ها و طول عمر مفید قطعات آن مضر باشد.

بررسی اولیه نشان می‌دهد که سرعت رایت در اس اس دی تا ۱۳ درصد از عمر مفید قطعه را در مدت زمان بسیار کوتاهی کاسته است. و در صورت حقیقت داشتن این موضوع عمر مفید این قطعات کمتر نصف سال به اتمام خواهد رسید.

در حقیقت میزان رایت روی اس اس دی از سرعت استانداردی که برای این قطعات در نظر گرفته شده بیشتر است که این موضوع ممکن است در آینده باعث افزایش آمار از کار افتادگی دستگاه‌ها به دلیل عدم استفاده درست از آن‌ها شود. تحلیلگران در گزارش‌های خود از این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که در آینده نزدیک ممکن است طول عمر مفید دستگاه‌های اپل سیلیکون به طرز قابل توجهی افت داشته باشد.

با توجه به این موضوع ممکن است در صورت عدم پیگیری‌های آتی و در زمانی بسیار کوتاه کاربران نیاز به تعویض قطعات مختلف پیدا کنند. این موضوع در حال حاضر توسط بسیاری از تحلیلگران تائید شده و خبرگزاری‌های مختلف در مورد آن اظهارنظر کرده‌اند.

با این وجود شرکت اپل هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است و معلوم نیست که آیا تصمیمی برای ارائه خدمات تعمیراتی به کاربران کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون به دلیل خرابی حافظه داخلی دارد یا کاربران باید با هزینه شخصی اقدام به تعویض قطعات از کار افتاده کنند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location