سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

اپل ، با فروش آیفون در سه‌ماهه چهارم سال 2020 از شرکت سامسونگ پیشی گرفته و به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده و فروشنده گوشی هوشمند جهان شناخته‌شده است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده توسطشرکت تحقیقاتی و مشاوره‌ای گارتنر، اپل با فروش بالای آیفون از سامسونگ سبقت گرفته و به‌عنوان اولین فروشنده مهم تلفن‌های هوشمند لقب گرفته است. شرکت اپل از سال 2016 تا به حال نتوانسته بود رکورد یاد شده را از آن خود کند و حالا با در سال 2020 میلادی توانسته برای بار دیگر به این رتبه دست پیدا کند.

در سه‌ماهه پایانی سال 2020، اپل 80 میلیون آیفون جدید فروخته که عمده این فروش مربوط به آیفون‌های مجهز به فناوری 5G بوده است.

مدیر ارشد تحقیقات موسسه گارتنر اعلام کرده که مشتریان درحالی‌که برخی خریدهای خود محتاط هستند و برخی خریدهای اختیاری خود را متوقف کرده‌اند؛ اما وجود فناوری 5G و دوربین پیشرفته توانسته آن‌ها را به خرید آیفون 12 متقاعد کند. 

 در مقایسه با سال 2019، اپل در سه‌ماهه چهارم سال گذشته با فروش بیش از 10 میلیون آیفون بیشتر توانسته سهم بازار خود را از گوشی‌های هوشمند در جهان، حدود 15 درصد افزایش دهد.

طبق گزارش‌های منتشرشده از موسسه گارتنر، سامسونگ به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین رقیب اپل، شاهد کاهش سهم بازار خود تا 11.8 درصد بوده و حدود 8 میلیون گوشی کمتر از سال قبل فروخته است.

به گفته تحلیلگر ارشد اپل در گارتنر افزایش 15 درصدی سهم بازار اپل موجب ارتقای چرخه خرید شده است. تیم کوک مدیر عامل اپل گفته در سه‌ماهه اول 2021 بیشترین تعداد درخواست به روز رسانی آیفون را داشته و بیش از 65 میلیارد دلار از این راه درآمد کسب کرده است.

گفتنی است که رشد پذیرش فناوری 5G در سرتاسر جهان موجب افزایش تقاضا برای آیفون شده است. همچنین با توجه به همه گیری و مشکلات اقتصادی، کاربران به جای مدل‌های رده بالا با قیمت 1500 دلار به دنبال گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت بوده‌ و به خصوص آیفون 12 مینی حتی با وجود فروش کم در فروش کلی تلفن‌های هوشمند اپل مؤثر بوده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location