سبد خرید خالی‌ست.
Whatsapp

واتساپ برای حساب کاربرانی که از تغییرات قوانین حریم خصوصی پیروی نمی‌کنند، قابلیت‌های موجود را به تدریج محدود کرده و احتمالاً از 15 ماه مه 2021 بسیاری از امکانات را از دسترس آن‌ها خارج خواهد کرد.

در ایمیل منتشر شده از وب‌سایت فناوری TechCrunch مشخص شده که واتساپ از کاربرانی که هنوز سیاست جدید حریم خصوصی این پیام رسان را قبول نکرده‌اند می‌خواهد تا با شرایط جدید اعلام شده هماهنگ شوند. این پیام رسان 15 مه 2021 را به عنوان ضرب‌الاجل در نظر گرفته است.

همچنین واتساپ اعلام کرده که در صورت عدم پذیرش شرایط جدید توسط کاربران، آن‌ها فقط می‌توانند به مدت کوتاهی تماس و نوتیفیکیشن‌های خود را دریافت کرده و از ارسال یا خواندن پیام در واتساپ محروم خواهند شد.

همچنین برای کاربران غیرفعال بعد از 120 روز عدم فعالیت، حساب‌ها به‌کلی حذف خواهند شد.

وقتی واتساپ شرایط جدید را در اوایل ماه گذشته اعلام کرد، بسیاری از کاربران تصور کردند که این پلتفرم پیام‌های آن‌ها را با شرکت اصلی یعنی فیس‌بوک به اشتراک خواهد گذاشت. حال مشخص شده که پیام‌های خصوصی که بین کاربران تبادل می‌شود رمز گذاری یا end-to-end encrypted شده و به همین دلیل فقط افراد واقع در مکالمه به این پیام‌ها دسترسی خواهند داشت. البته نباید فراموش شود که واتساپ به خودی خود می‌تواند تمامی پیام را بخواند.

واتساپ تصمیم دارد تا اجازه تبادل محتوای برخی از پیام‌ها را به مشاغل را بدون در نظر گرفتن حفظ حریم خصوصی ارائه دهد. از طرفی اطلاعات موجود در این پیام‌ها با اهداف تجاری همراه با برخی از اطلاعات ذخیره شده در فیس‌بوک به‌منظور نمایش تبلیغات استفاده خواهند شد.

این موضوع موجب واکنش‌های شدیدی میان کاربران شده و باعث شده تا توسعه دهندگان این پیام رسان به سمت پلتفرم‌های رقیب مثل تلگرام و سیگنال مهاجرت کنند.

واتساپ با استفاده از انتشار یک استاتوس جدید نیز به وضوح بیان کرده که این آپدیت باعث انتقال داده‌های کاربران واتساپ به فیس بوک نمی‌شود، ولی در عوض برای افرادی که از چت تجاری استفاده کنند محتوای متفاوتی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

قابل ذکر است که واتساپ در هفته‌های منتهی به ماه مه پخش یک بنر کوچک درون برنامه‌ای را آغاز خواهد کرد که کاربران با ضربه زدن روی آن می‌توانند سیاست‌های حفظ حریم خصوصی را مجدداً بررسی کنند.

در این بنر جزئیات بیشتری در مورد نحوه کار واتساپ با فیس‌بوک توضیح داده می‌شود و همچنین واتساپ یادآور شده که کاربران بهتر است خط مشی جدید را خوانده و برای ادامه آن را تائید کنند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
0 - خطا: 0

0

Call to undefined method Joomla\CMS\Session\Session::gc()

Go Back Home