سبد خرید خالی‌ست.
Macrumors

بررسی‌های انجام شده از میزان مصرف منابع سخت افزاری توسط مرورگرهای وب نشان می‌دهد که میزان مصرف گوگل کروم در سیستم عامل مک او اس بیگ سور ۱۰ برابر میزان مصرف مرورگر سافاری در حالت مشابه است.

در یک پست وبلاگ جدید وب سایت iMore، اقدام به انتشار نتایج تست‌های اخیر خود از میزان مصرف منابع سخت افزاری توسط نرم افزارهای مرورگر وب گرفته است. در این تست یک مک بوک پرو ۱۶ اینچ تولید سال ۲۰۱۹ با ۳۲ گیگابایت رم مورد استفاده قرار گرفته است.

در این تست انجام فرآیندهای وب گردی معمول نظیر چک کردن شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و باز کردن سرویس‌های آنلاین روزمره مثل جیمیل مورد بررسی قرار گرفته است که طی آن مشخص شده که میزان مصرف رم گوگل کروم برای دو تب برابر با یک گیگابایت است؛ این در حالی است که مرورگر سافاری برای باز کردن همین دو تب تنها نیاز به ۸۰ مگابایت رم دارد. 

 گفتنی است که در این تست از ابزارهای مجازی ساز برای اجرای یک سیستم عامل خام از مک او اس استفاده شده تا یک شرایط آزمایشگاهی کاملاً ایزوله به وجود آید. در ادامه این نتایج مشخص شده که با باز کردن ۵۴ تب متفاوت در کروم و سافاری میزان مصرف رم گوگل کروم تا ۲۴ برابر بیشتر از مرورگر پیش فرض توسعه داده شده توسط اپل یا همان سافاری است.

این آزمایش به طور مشخص نشان می‌دهد که کروم برای باز کردن هر تب عادی حداقل ۲۹۰ مگابایت و مصرف می‌کند؛ در حالی که سافاری برای باز کردن همان تب‌ها تنها ۱۲ مگابایت را استفاده می‌کند. 

در نتیجه این موضوع می‌توان گفت مرورگر کروم که برای سیستم عامل مک او اس توسعه داده شده یک ابزار پرمصرف است که میزان منابع سخت افزاری بیشتری نسبت به نرم افزارهای مشابه استفاده می‌کنند. در این تست همچنین مشخص شده که میزان مصرف باتری دستگاه‌ها در زمان استفاده از کروم به طرز قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

تا پیش از این نیز شرکت اپل تائید کرده بود که مرورگر سافاری را به شکل بهینه برای سیستم عامل مک توسعه داده که حداقل تا ۵۰ درصد امکان استفاده سریع‌تر از کامپیوترها در زمان وبگردی را به کاربران ارائه می‌دهد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location