سبد خرید خالی‌ست.
Covid-App-store

شرکت اپل به تازگی اعلام کرده که تمامی اپلیکیشن‌های ارائه شده در بخش Health Pass که در زمینه ویروس کرونا فعالیت می‌کنند، حتماً باید مجوزهای مربوط به‌سلامت عمومی را از سازمان‌های دولتی دریافت کنند.

بر این اساس هیچ یک از اپلیکیشن‌های مربوط به ویروس کرونا امکان فعالیت در اپ استور و آیفون را نخواهند داشت؛ مگر اینکه پیش از ارائه به کاربران، مجوزهای مربوط به فعالیت خود را از سازمان‌های دولتی کشورهای مختلف دریافت کرده و اقدام به ارائه آن به شرکت اپل کنند تا مجوز مربوط به ارائه این اپلیکیشن‌ها را در اپ استور صادر شود.

اپلیکیشن‌های فعال در Health Pass شامل نرم افزارهایی می‌شوند که سازمان‌های مختلف و شرکت‌های خصوصی برای مدیریت واکسیناسیون یا حفظ سلامت کارکنان خود مورد استفاده قرار می‌دهند. این اپلیکیشن‌ها در صورت ابتلای یک فرد، نزدیکان آن‌ها را از این موضوع آگاه خواهند کرد.

علاوه بر این افرادی کمبود واکسن ویروس کرونا را دریافت کرده‌اند نیز در این اپلیکیشن‌ها مشخص می‌شوند تا افراد بدانند آن‌ها از نظر ابتلا به ویروس مصون و ایمن هستند. شرکت اپل تأکید کرده که تمامی اپلیکیشن‌های فعال در این حوزه باید از وزارت بهداشت دولت‌ها مجوزهای لازم برای فعالیت در اپ استور دریافت کنند.

در صورت عدم ارائه مجوزهای دولتی این اپلیکیشن‌ها در اپ استور ارائه نخواهند شد و کاربران امکان دانلود آن‌ها را روی تلفن هوشمند آیفون نخواهند داشت.

گفتنی است که شرکت گوگل به عنوان توسعه‌دهنده اصلی پلتفرم پلی استور قوانین مشابهی را برای ارائه اپلیکیشن‌های مربوط به ویروس کرونا و تشخیص آن‌ها به کار گرفته است و امکان ارائه اپلیکیشن‌های مستقل که هیچ مجوزی از دولت‌ها به صورت قانونی دریافت نکرده‌اند را به کاربران خود ارائه نمی‌دهد. با این حال کاربران سیستم عامل اندروید برخلاف تلفن‌های هوشمند آیفون امکان دانلود و نصب اپلیکیشن‌های خارج از پلی استور را دارند که این موضوع باعث نگرانی‌های بسیار زیادی در زمینه عدم اطلاع رسانی درست و انتشار اخبار نادرست را افزایش می‌دهد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location