سبد خرید خالی‌ست.
Xvloud

شرکت مایکروسافت همان‌طور که تا پیش از این فیل اسپنسر قولش را داده بود در حال تست قابلیت اجرای بازی‌های مبتنی بر پردازش ابری ایکس کلاود روی مرورگر برای آیفون و آیپد است.

بر اساس گزارش وب سایت خبری The Verge شرکت مایکروسافت در حال انجام تست‌های اولیه برای ارائه امکان اجرای بازی‌های ایکس کلاود روی مرورگرهای اینترنتی نظیر گوگل کروم و مایکروسافت اج است. این قابلیت به زودی امکان استریم بازی‌ها را برای تمامی کاربران از طریق دستگاه‌های مختلف فراهم می‌آورد.

این قابلیت در حال حاضر در مرحله انجام تست‌های اولیه قرار دارد و در آینده‌ای نزدیک قرار است برای تمامی کاربران آیفون‌ها و آیپدها آماده ارائه شود. کاربران پس از عرضه این قابلیت به صورت نهایی می‌توانند با استفاده از مرورگر اینترنتی خود و پس از خرید اشتراک سرویس «گیم پس» اقدام به اجرای بازی‌های ارائه شده در سرویس ایکس باکس لایو روی تلفن‌های هوشمند آیفون و تبلت‌های آیپد کنند.

اپل سیاست سخت‌گیرانه‌ای برای ارائه امکان استریم بازی‌ها را برای کاربران در نظر گرفته است و حالا شرکت مایکروسافت در تلاش است تا با ارائه امکان اجرای بازی‌ها از طریق مرورگرهای اینترنتی محدودیت‌های اپل را برای کاربران آیفون و آیپد دور بزند و امکان اجرای بازی‌های مختلف از طریق سرویس‌های مبتنی بر پردازش ابری را به کاربران خود ارائه دهد. گفتنی است که این امکان تا پیش از این توسط شرکت انویدیا در سرویس GeForce Now ارائه شده بود که حتی اجازه اجرای بازی فورتنایت را در آیفون‌ها می‌داد.

گفتنی است که مایکروسافت تا پیش از این با محدودیت‌هایی که شرکت اپل برای ارائه اپلیکیشنی مشخص برای سرویس ایکس کلاود گذاشته بود موافقت نکرد و آن را ارائه «تجربه بد برای مشتریان» در نظر گرفته بود. این موضوع در نهایت باعث شد تا مایکروسافت اختلاف بیشتری با شرکت اپل پیدا کند و تصمیم بگیرد تا از طریق مرورگرهایی نظیر گوگل کروم و اج امکان اجرا و استریم بازی‌های سرویس خود را به کاربران ارائه دهد.

پیش‌بینی می‌شود تا در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی این سرویس به صورت کامل برای کاربران آماده ارائه شود و امکان اجرای بازی‌ها در این سرویس از طریق آیفون‌ها و آیپدها فراهم شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location