سبد خرید خالی‌ست.
Chrome-For-iOS

 آپدیت اخیر مرورگر کروم که برای آیفون‌ها ارائه شده، سطح امنیت این مرورگر را افزایش می‌دهد. بر این اساس تب خصوصی Incognito در کروم iOS با فیس آیدی و تاچ آیدی باز می‌شود.

از ماه نوامبر 2020 یک وقفه طولانی در آپدیت مرورگر کروم در iOS رخ داد و حالا گوگل نسخه‌های بتای کروم را ارائه داده و روشی برای قفل کردن تب خصوصی Incognito برای آیفون‌ها از طریق فیس آیدی و تاچ آیدی را مورد آزمایش قرار داده است.

کاربران می‌توانند تب Incognito را در کروم قفل کرده، به‌طوری که هنگام سوئیچ کردن میان تب‌ها از دسترس خارج شود و تا وقتی که کاربر از فیس آیدی یا تاچ آیدی استفاده نکند، تب‌های ناشناس باز نخواهند شد. گوگل اشاره می‌کند که برای انجام چند کار بین اپلیکیشن‌ها این روش موجب افزودن امنیت بیشتر می‌شود.

وقتی شخص دیگری از آیفون یا آیپد کاربر برای جستجوی جدید استفاده می‌کند این روش بسیار سودمند خواهد بود. فرض کنید که تب دیگری برای انجام کار خود باز کرده‌اید و بعد از اتمام کار می‌خواهد آن را کامل ببندد. حال قابلیت قفل کردن تب خصوصی Incognito در کروم مشابه یک ویژگی در اپلیکیشن اصلی Google Search برای شما کار خواهد کرد و برای تائید برگشتن کاربر بعد از 15 دقیقه از سیستم احراز هویت بیومتریک استفاده می‌کند.

مشابه همین ویژگی در Google Drive نیز ارائه شده که هر بار اپلیکیشن ذخیره سازی ابری فایل باز شود، نیاز به تائید با اثر انگشت یا چهره وجود خواهد داشت، اما گزینه‌ای در این اپلیکیشن وجود دارد که تائید اعتبار را تا 10 ثانیه، 1 یا 10 دقیقه هنگام انجام چند وظیفه به تأخیر می‌اندازد که این موضوع توسط کاربر قابل تنظیم خواهد بود.

باوجود اینکه در یادداشت‌های انتشار ذکر شده این ویژگی برای تمام کاربران بتا قابل دسترسی نیست، وقتی کاربر مرورگر کروم را می‌بندد در تب‌های Settings > Privacy > Lock Incognito قابل کنترل وجود خواهد داشت.

گفتنی است که گوگل احتمالاً این قابلیت را به‌زودی و به‌صورت عمومی آماده عرضه خواهد کرد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location