سبد خرید خالی‌ست.
App-Store

یکی از مقامات ایالت داکوتای شمالی به تازگی اقدامات قانونی مشخصی را برای اجبار شرکت اپل در زمینه عرضه اپ استور جایگزین انجام داده و در تلاش است تا محدودیت‌های نرم افزاری آیفون‌ها را برای کاربران کاهش دهد.

یکی از سناتورهای ایالت داکوتای شمالی درخواست‌های مختلفی را به وزارت دادگستری آمریکا ارائه داده و تلاش کرده تا شرکت اپل را مجبور به ارائه امکان استفاده از اپ استورهای جایگزین برای کاربران کند. این سناتور البته فقط اپل را در شکایت خود مورد هدف قرار نداده و شرکت گوگل را نیز برای عرضه انحصاری برخی از اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی استور مورد انتقاد قرار داده است. این سناتور اعلام کرده که هر چند کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی امکان نصب اپلیکیشن‌های خارج از گوگل پلی را دارند؛ اما روند نصب اپلیکیشن‌ها و استفاده از آن‌ها خارج از پلی استور متفاوت است و این موضوع باعث ایجاد اختلال در تجربه کاربری و عدم اعتماد برخی از کاربران به اپلیکیشن‌های مختلف شده است.

سناتور Kyle Davison همچنین پیشنهاد داده تا شرکت‌های فناوری تحت یک قانون مشخص و مدون اقدام به عرضه پلتفرم‌های نرم افزاری خود کنند که از آن طریق به هیچ وجه امکان انحصار طلبی یا حذف اپلیکیشن‌ها از پلتفرم‌ها را نداشته باشند.

به نظر می‌رسد که ادعای اخیر منتشر شده توسط این سناتور آمریکایی با پرونده‌های قانونی شرکت همراه اپل و اپیک گیمز ارتباط مستقیم داشته باشد؛ چرا که تا پیش از این فورتنایت به دلیل عدم رعایت قوانین اپ استور، از پلتفرم تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های تولید شده توسط شرکت اپل حذف شده بود که این موضوع اعتراض بسیاری از کاربران به برخی از توسعه دهندگان را نیز به همراه داشت.

با وجود این مسئله شرکت اپل همچنان روی حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران در زمان استفاده از اپ استور و پلتفرم‌ها به دلیل کنترل بر اپلیکیشن‌ها تأکید دارد. با این حال این موضوع به یکی از مهم‌ترین دلایل شرکت اپل برای محدود سازی روند نصب اپلیکیشن‌ها خارج از اپ استور تبدیل شده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location