سبد خرید خالی‌ست.
A14

 حدود دو سال پیش بود که خبرگزاری بلومبرگ گزارشی مبنی بر تلاش دولت چین برای تعبیه میکرو چیپ‌های جاسوسی در تراشه‌های اپل را منتشر کرده بود که با سروصدای بسیار زیادی مواجه شد؛ حال این خبرگزاری برای بار دیگر ادعای خود را مطرح و آن را تائید کرده است.

بلومبرگ برای بار دیگر به گزارش خود در سال ۲۰۱۸ اشاره کرده و اعلام کرده که دولت چین در تلاش است تا با تعبیه میکرو چیپ‌های جاسوسی روی تراشه‌های پردازشی تولید شده توسط شرکت‌های مختلف آمریکایی نظیر اپل و آمازون، اطلاعات کاربران را به صورت سخت افزاری برباید. این خبرگزاری اعلام کرده که شرکت‌های قربانی پروژه دولت چین به هیچ وجه نمی‌توانند اقدامات مقابله‌جویانه را برای حذف میکرو چیپ‌ها و غیرفعال سازی آن‌ها انجام دهند؛ چرا که میکرو چیپ‌ها به صورت سخت افزاری و بدون اطلاع آن‌ها در تراشه‌های پردازشی تعبیه شده است.

بلومبرگ اعلام می‌کند که این میکرو چیپ‌ها در حال حاضر روی تراشه‌های پردازشی و مادربردهای سفارش داده شده از طرف شرکت اپل، مایکروسافت و آمازون که سفارش آن‌ها از سال ۲۰۱۵ به بعد ثبت شده تعبیه شده‌اند. این دستگاه‌ها از همین حالا نیز در حال جمع آوری اطلاعات کاربران هستند و اطلاعات نیز در سازمان امنیت اطلاعات کشور چین در حال جمع‌آوری و پردازش است.

این گزارش بلومبرگ با وجود این که تا پیش از این نیز با واکنش‌های منفی بسیار زیادی مواجه شده بود، اخیراً واکنش سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) را نیز دربرداشته است. این سازمان دولتی اعلام کرده که اطلاعات دقیقی برای تائید ادعای بلومبرگ در اختیار ندارد و گزارش‌های خبرگزاری یاد شده به طور کامل گیج کننده بوده است.

گفتنی است که تا پیش از این تیم کوک به عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت اپل اعلام کرده بود که گزارش بلومبرگ هیچ سندیت قابل قبولی ندارد و توسط هیچ سازمان امنیتی مشخصی تائید نشده است، با این حال خبرگزاری یاد شده همچنان به ادعای خود مبنی بر اقدام‌های جاسوسانه دولت چین برای جمع آوری اطلاعات کاربران از طریق راه‌های سخت افزاری تأکید دارد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location