سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-12-Magsafe

 پزشک‌ها برای بار دیگر روی خطر احتمالی مگ سیف آیفون 12 و تأثیر آن بر دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب مثل «دفیبریلاتورها» و «پیسمیکرها» تأکید کردند.

گزارش جدیدی از NBC25 News منتشر شده که نشان می‌دهد اپل بر دور نگه داشتن آیفون 12 از دستگاه‌های تنظیم کننده ضربان قلب به دلیل تداخل الکترومغناطیس و دیگر خطرات مگ سیف هشدار داده است.

همان طور که قبلاً اشاره شده مدل‌های آیفون 12 به دلیل پشتیبانی از سیستم شارژ مگ سیف دارای ویژگی الکترومغناطیس هستند، به همین دلیل کاربرانی که «پیسمیکر» یا «دفیبریلاتور» در بدن آن‌ها به کار رفته باید آیفون را از بدن خود دور نگه دارند.

یکی از کاردیولوژیست‌های موسسه «هنری فورد» به همراه همکارانش آزمایش‌هایی برای اندازه گیری وسعت تأثیر گذاری دستگاه‌های اپل انجام داده‌اند.

بنابر نظر این تیم سالانه بیش از 300 هزار نفر در آمریکا تحت عمل جراحی کاشت دستگاه‌های تنظیم کننده داخل بدن قرار گرفته‌اند، همچنین سال گذشته به ازای هر چهار گوشی هوشمند یک عدد آیفون فروخته شده است. دستگاه‌های کاشتنی قلب برای ایجاد کنترل ضربان قلب بدون نیاز به جراحی، سوئیچ‌هایی دارند که عملکرد آن‌ها تحت تأثیر یک مگنت خارجی تغییر می‌کند.

در این آزمایش‌ها برای مشاهده تداخل احتمالی با دستگاه‌های الکتریکی و خطر احتمالی ناشی از مگ سیف یک آیفون 12 را از بالای قفسه سینه بیمار دارای دفیبریلاتور کاشتنی عبور دادند. آن‌ها مشاهده کردند که دفیبریلاتور غیر فعال شده، و وقتی که آیفون 12 را از قفسه سینه بیمار دور کردند عملکرد دستگاه به حالت نرمال و فعال بازگشته است. مگنت موجود در آیفون موجب قطع سوئیچ مغناطیسی دفیبریلاتور شده بود.

آن‌ها بلافاصله گزارشی از یافته‌های خود را در اختیار مجله پزشکی HeartRhythm قرار دادند که در چهارم ژانویه 2021 منتشر شد.

بر اساس اظهارات این تیم پزشکی یافته‌های آن‌ها مفاهیم عمیقی را به کسانی ارائه می‌دهد که روزانه از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند و به طور اتفاقی آیفون را در جیب پیراهن یا جیب بالایی کت خود قرار می‌دهند، این امر موجب اختلال در عملکرد دفیبریلاتور یا پیسمیکر شده که احتمالاً کشنده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location