سبد خرید خالی‌ست.
Restart

اسمارت فون‌های امروزی به‌صورت معمول نیازی به ریستارت مکرر و خاموش و روشن‌های مکرر ندارند؛ با این حال برخی از افراد بر این باور هستند که ریستارت کردن هر از گاه آیفون‌ها باعث بهبود عملکرد آن‌ها می‌شود.

طول عمر باتری آیفون‌ها به شکلی بهینه سازی شده که نیازی به خاموش شدن آن‌ها به‌صورت روزمره نیست. علاوه بر این سیستم عامل آی او اس تعبیه شده در این تلفن‌های هوشمند به‌قدری پاسخگو و کارآمد است که دیگر کاربران نیاز به ریستارت کردن دوره‌ای دستگاه‌های خود ندارند.

با این حال برخی از افراد همچنان بر این باور سنتی عقیده دارند که باید هر از گاهی دستگاه خود را ریستارت کنند تا روند کاربری این دستگاه بهبود یابد. برخی گزارش‌ها از طرف کاربران نشان می‌دهد که پس از ریستارت کردن، روند کاربری سیستم عامل روان‌تر و سریع‌تر می‌شود و بازدهی عمومی سیستم عامل بهینه سازی می‌شود؛ اما آیا ریستارت کردن لزوماً برای بهبود عملکرد دستگاه و افزایش طول عمر باتری آیفون مفید است؟

آیا ریستارت کردن دوره‌ای آیفون کاربردی است؟

بررسی‌های متعدد نشان داده که روشن ماندن طولانی مدت آیفون لزوماً تأثیری روی عمر مفید باتری و بازدهی کلیه دستگاه ندارد. دستگاه‌های آیفون می‌توانند به‌صورت مکرر و برای مدت طولانی روشن باقی بماند و پاسخگوی عملکرد کارهای مورد نیاز کاربران باشند؛ با این حال نکته مهم این است که در زمان ریستارت کردن دستگاه بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که در بک گراند در حال کار هستند متوقف شده و دیگر مصرف رم و باتری نخواهند داشت.

این موضوع عملکرد کلی دستگاه را در گام اول افزایش می‌دهد، اما نکته بعدی این است که در گام بعدی به دلیل اینکه سیستم عامل آی او اس نیاز به باز کردن دوباره اپلیکیشن‌های کاربردی دارد، باعث می‌شود تا فشار قابل توجهی به باتری به‌صورت لحظه‌ای بیاید که این موضوع ممکن است در طولانی مدت باعث کاهش عمر مفید باتری شود.

به طور کل نکته اصلی این است که اگر تمایل دارید تا از اپلیکیشن‌های متعدد به‌صورت روزمره استفاده کنید، ریستارت کردن می‌تواند برای بهبود عملکرد دستگاه شما کارآمد باشد؛ اما اگر اپلیکیشن‌های زیادی را در بک گراند دستگاه خود به‌صورت مکرر باز نگه می‌دارید، ریستارت کردن‌های مکرر ممکن است به باتری دستگاه شما تا حدودی فشار بیاورد و بهتر است از این کار خودداری کنید. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location