سبد خرید خالی‌ست.
iMessages

 یکی از نکاتی که شرکت اپل در معرفی سیستم عامل آی او اس ۱۴ و نسخه‌های زیرشاخه آن اشاره‌ای نکرده، مربوط به ایجاد یک سیستم امنیتی ویژه برای از بین بردن نگرانی در مورد ارسال پیام‌های خطرناک و آیفون‌ها است.

تا پیش از این بسیاری است کاربران و تحلیلگران امنیتی اعلام کرده بودند که هکرها می‌توانند با ارسال پیام‌های خطرناک از طریق آی مسیج اقدام به ایجاد اختلال در روند کاربری‌ها آیفون‌ها و نفوذ به اطلاعات ذخیره شده در دستگاه‌ها کنند. این موضوع حتی باعث شده بود تا برخی از خبرنگاران خبرگزاری‌های آمریکایی با چالش‌های ویژه مواجه شوند. این خبرنگاران ادعا کرده بودند که اطلاعات شخصی آن‌ها صرفاً با دریافت یک پیامک مخرب به سرورهای ناشناس ارسال شده بود.

اما حالا وب سایت ZDNet در بازتاب گزارش محققان امنیتی اعلام کرده که شرکت اپل تغییراتی را بدون ایجاد سر و صدای خاص تبلیغاتی در نسخه جدید سیستم عامل آی او اس ۱۴ اعمال کرده است.

این تغییرات که با عنوان BlastDoor شناخته می‌شوند باعث می‌شود تا سیستم امنیتی سیستم عامل آی او اس پیش از نمایش پیامک‌ها به کاربران از طریق اپلیکیشن‌های آی مسیج، ابتدا آن‌ها را از نظر امنیتی در یک فضای ایزوله آنالیز کرده و در صورت ایمن بودن آن‌ها را از طریق اپلیکیشن آی مسیج آماده خواندن کند.

این موضوع باعث می‌شود تا دیگر هیچ پیامک مخربی امکان نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران و البته تخریب دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس را نداشته باشد. گفتنی است راهکار امنیتی شرکت اپل توسط چندین موسسه امنیتی متفاوت تائید شده و در حال حاضر آن‌ها به ایمیل بودن سیستم عامل اپل برای آیفون‌ها تأکید دارند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location