سبد خرید خالی‌ست.
Chrome

 شرکت گوگل به تازگی یک آپدیت جدید را برای مرورگر کروم نسخه ۸۸ آماده عرضه کرده است. این نسخه یکی از آسیب‌پذیری‌های روز صفر را برطرف می‌کند.

گوگل به‌عنوان توسعه دهنده اصلی مرورگر کروم از کاربران درخواست کرده تا هر چه سریع‌تر این به‌روزرسانی را دریافت و بر روی دستگاه‌های خود نصب کنند. گفتنی است که این به‌روزرسانی در صورت تنظیم روی حالت پیش‌فرض، به صورت خودکار نصب خواهد شد.

این به‌روزرسانی مشخصاً باعث برطرف سازی آسیب پذیری روز صفر اخیری که با عنوان CVE-2021-21148 شناخته شده خواه شد. این آسیب پذیری تا پیش از این با ایجاد دردسرهای بسیار زیادی برای کاربران همراه شده بود و بسیاری از دستگاه‌های توسعه داده شده با ابزارهای جدید و نرم افزارها و سیستم عامل‌های تازه را با مشکل مواجه می‌کرد.

گزارش‌های منتشر شده از موسسه‌های امنیتی نشان داده که این آسیب پذیری توسط هکرهای کره شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به دستگاه‌های مختلف نفوذ کرده و اطلاعات آن‌ها را ردیابی کنند. این آسیب پذیری روز صفر تا پیش از این باعث شده بود بسیاری از دستگاه‌های فعال در اینترنت با مشکلات بسیار زیادی مواجه شوند.

نکته مهم در مورد این آسیب پذیری این است که محدود به یک پلتفرم خاص نیست و بسیاری از پلتفرم‌ها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. تا پیش از این شرکت اپل امکان اجرای دستورهای متنی با دسترسی ریشه و با پیشوند Sudo را به خاطر وجود این آسیب پذیری حذف کرده بود.

علاوه بر این شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای جدید اعلام کرده که کاربران ویندوز به زودی آپدیت‌های امنیتی ویژه برای برطرف سازی این آسیب پذیری را دریافت خواهند کرد.

شرکت گوگل نیز به‌عنوان توسعه دهنده اصلی مرورگر کروم در کامپیوترهای مختلف اعلام کرده که آپدیت جدید نسخه ۸۸ مرورگر کروم را برای رفع این آسیب پذیری روز صفر منتشر کرده تا کاربران بتوانند به صورت بهینه، برای بار دیگر از کامپیوترهای مک و ویندوز استفاده کنند و امکان وبگردی ایمن و آسان را داشته باشند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location