سبد خرید خالی‌ست.
iOS-14.5-Xbox-PS5

یکی از قابلیت‌های که شرکت اپل در توسعه آی او اس 14.5 عرضه کرده مربوط به پشتیبانی از دسته‌ ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ می‌شود که از این پس می‌توان از آن‌ها در آیفون‌ها و آیپدها در زمینه اجرای بازی‌ها استفاده کرد.

شرکت اپل از چند ساعت پیش نسخه بتای اول سیستم عامل آی ‌او اس ۱۴.۵ را آماده عرضه به توسعه دهندگان و تست کنندگان نسخه بتا کرده است که از آن طریق می‌توان از کنترلرهای کنسول‌های نسل نهمی برای اجرای بازی‌های مختلف استفاده کنند.

تا پیش از این شرکت اپل پشتیبانی از دسته کنسول‌های نسل هشتمی شامل پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان را آماده عرضه به کاربران کرده بود. کاربران می‌توانستند بازی‌های ارائه شده در سرویس اپل آرکید را با روش‌های پشتیبانی شده اجرا کنند و تجربی مشابه با کنسول‌های بازی را در دستگاه‌های همراه آیفون و آیپد داشته باشند.

اما در نسخه جدید آی او اس ۵ امکان استفاده از کنترل کنسول‌های نسل نهمی نیز ارائه شده و کاربران می‌توانند به صورت بهینه و بدون محدودیت‌های نرم افزاری از آن استفاده کنند.

روش راه اندازی، اتصال و نصب این کنترل‌های جدید همانند روش‌های پیشین بوده و تفاوتی با روند اتصال کنترل کنسول‌های نسل هشتمی ندارد. کاربران می‌توانند با آماده سازی و روشن کردن کنترل به بخش تنظیمات بلوتوث در دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ‏آی او اس ۱۴.۵ رفته و اقدام به همگام سازی کنترل با دستگاه بکنند.

پس از انجام این کار نیز بازی‌های ارائه شده در سرویس اپل آرکید که امکان پشتیبانی از دسته بازی را دارند، خواهند توانست به صورت مستقیم اجرا شده و تجربه منحصر به فردی را به کاربران خود ارائه دهند.

گفتنی است که این نسخه، از سیستم عامل امکان پشتیبانی از فیدبک‌های هپتیک در بازی‌های پشتیبانی شده‌ی سرویس اپل آرکید را دارد. البته پشتیبانی از این قابلیت مستلزم آن است که توسعه دهندگان بازی‌های ارائه شده در اپل آرکید امکان پشتیبانی از هپتیک فیدبک را در بازی‌های خود ارائه داده باشند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location