سبد خرید خالی‌ست.
FACEID-Mask

شرکت اپل نسخه بتای سیستم‌عامل آی او اس ۱۴.۵ را آماده عرضه به توسعه دهندگان و تست کنندگان کرده است که یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آن باز کردن قفل آیفون با استفاده از اپل واچ است.

اپل همراه با انتشار این قابلیت توضیح داده که بسیاری از کاربران از زمان شیوع ویروس کرونا با چالش مربوط به باز کردن قفل آیفون از طریق فیس آیدی در زمان پوشیدن ماسک روی صورت مواجه بوده‌اند؛ کاربران زیادی اعلام کرده‌اند که ماسک باعث می‌شود تا فیس آیدی قادر به تشخیص چهره آن‌ها نباشد و عملکرد درستی نداشته باشد.

شرکت اپل در توسعه سیستم عامل آی او اس ۱۴.۵ این قابلیت را به کاربران ارائه داده که با استفاده از فیس آیدی و اپل واچ به صورت هم‌زمان قفل دستگاه‌ها را در زمان پوشیدن ماسک باز کنند.

زمانی که کاربر ماسک را روی صورت خود قرار داده و تصمیم به استفاده از آیفون دارد باید به صورت هم‌زمان از سیستم احراز هویت مبتنی بر تشخیص چهره در کنار ساعت هوشمند خود استفاده کند. در حقیقت فیس آیدی بخشی از صورت را اسکن می‌کند و از طرف دیگر ارتباط خود با ساعت هوشمند اپل واچ را نیز چک می‌کند. در صورت نزدیک بودن ساعت هوشمند و تائید هویت کاربر در ساعت قفل دستگاه باز می‌شود و یک ویبره هپتیک از اپل واچ به مچ دست کاربر انتقال داده می‌شود و همراه با یک نوتیفیکیشن روی اپل واچ، باز شدن قفل به اطلاع کاربر خواهد رسید.. 

کاربران می‌توانند انتخاب کنند که قفل آیفون در زمان آنلاک بودن اپل واچ باز شود یا هر بار از آن‌ها رمز را درخواست کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند آیفون را از طریق اپل واچ نیز قفل کنند و در صورت احساس خطر، دسترسی به اطلاعات آیفون را محدود سازند.

بررسی‌های اولیه نشان داده که این قابلیت صرفاً برای باز کردن قفل آیفون استفاده می‌شود و کاربران امکان احراز هویت از طریق آن را برای خریدهای نرم افزارهای ارائه شده در اپ استور و پرداخت از سرویس Apple Pay را نخواهند داشت.

برای استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند آپدیت جدید سیستم‌عامل آی او اس ۱۴.۵ را پس از عرضه به صورت نهایی برای دستگاه‌های پشتیبانی شده خود دریافت کنند و با به روز رسانی هم‌زمان اپل واچ، از آن استفاده کنند 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location