سبد خرید خالی‌ست.
Optical

 یک پتنت جدید از اپل ثبت شده که به استفاده از دوربین پریسکوپی در آیفون با قابلیت بزرگنمایی و کیفیت بسیار بالا اشاره می‌کند.

وب سایت Patently Apple گزارشی از یک پتنت به ثبت رسیده از شرکت اپل را منتشر کرده که در جولای 2020 به ثبت رسیده است. در این پتنت مشخص شده که ماژول دوربین پریسکوپی می‌توانست در آیفون 11 مورد استفاده قرار گیرد که البته به دلیل خاصی به شکلی که توضیح داده نشده در این محصولات مورد استفاده قرار نگرفت.

در شایعه جدید ادعا سده که پروژه توسعه دوربین پریسکوپی هنوز در شرکت اپل ادامه دارد. شایعه دیگری در وب‌سایت The Elec در ماه دسامبر منتشر شد مبنی بر تصمیم اپل برای استفاده از قطعات تولید شده شرکت سامسونگ برای بهینه سازی روند بزرگنمایی لنزهای دوربین آیفون‌ها که البته این موضوع نیز تاکنون به حقیقت نپیوسته است.

در این میان اداره ثبت اختراع آمریکا اخیراً درخواست ثبت پتنت جدیدی از اپل را منتشر کرده که در ارتباط با دوربین تا شونده با دامنه 85 تا 160 میلی متر است.

این دوربین تاشو شامل دو فاکتور تاشونده نور و یک سیستم عدسی هوشمند است که بین دو منشور و یک آیینه قرار می‌گیرد. مجموعه فاکتور تاشونده نور و سیستم عدسی و یک سیستم اپتیکال نیز در این مجموعه قرار داده شده است.

در پتنت جدید اپل اجزای یک دوربین تاشو با دو فاکتور تاشونده سبک و یک سیستم لنز مستقل و حرکات سیستم لنز را نسبت به فاکتور تاشو در یک دوربین نشان داده است.

اپل به این نکته اشاره کرده که اختراع دوربین پریسکوپی ممکن است در آیفون و بسیاری از دستگاه‌ها شامل کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، نوت بوک، آیپد، تلفن بی‌سیم، دوربین، تلفن هوشمند، کنسول بازی ویدیویی، سرور برنامه، تلویزیون، دستگاه ضبط فیلم، مودم یا بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی به کار رود.

این ایده می‌تواند برای بهینه سازی روند طراحی و توسعه دوربین‌های تعبیه شده در آیفون‌های آینده مورد استفاده قرار گیرد. دوربین پریسکوپی در آیفون جدید باعث می‌شود تا روند زوم اپتیکال با کیفیت بهینه‌تری انجام شود و کیفیت تصاویر بهتر از گذشته شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location