سبد خرید خالی‌ست.
Notch

اطلاعات منتشر شده از یک پتنت به ثبت رسیده توسط شرکت اپل در سازمان ثبت اختراع آمریکا حاکی از آن است که این کمپانی در تلاش برای توسعه و ساخت یک ناچ مخفی در نسل‌های بعدی آیفون است.

در این پتنت اپل از ایده استفاده یک کاور شفاف روی بخش بالایی نمایشگر آیفون سخن گفته که با استفاده از آن می‌توان دوربین را در بخش پشت قرار داد و همچنان در قسمت جلوی کاور محتوای تصویری مربوط به نمایشگر را به کاربر نشان داد.

اپل توضیح داده که تمامی بخش‌های دوربین جلویی آیفون نظیر سنسورهای نور و لیزرهای مادون قرمز مربوط به سیستم احراز هویت فیس آیدی، می‌توانند از طریق نمایشگر شفاف رویی آیفون کار گذاشته شوند و در عمل کردن تمامی سنسورها و قطعات تعبیه شده در ناچ هیچ اختلالی به وجود نمی‌آید. با توجه به این موضوع شرکت اپل در تلاش است تا یک صفحه اپتیکال را به صورت عمودی روی لایه‌ای از بخش بالایی آیفون قرار دهد که با خمش ۹۰ درجه‌ای می‌تواند پرتوها را به چشم مخاطب ارسال کند.

در حقیقت در این ایده جدید شرکت اپل قرار نیست که ناچ پشت نمایشگر آیفون قرار بگیرد، بلکه این کمپانی در تلاش است تا از یک منشور برای ایجاد شکست نور استفاده کند و لیزرها را در بخش بالایی تلفن ‌هوشمند قرار دهد.

در این میان لایه شفاف محتوای تصویری را به چشم مخاطب ارسال می‌کند و از بخش جلویی انعکاس پرتوهای مورد نیاز برای کار کردن سیستم احراز هویت بیومتریک نیز تابیده خواهند شد که با گذر از منشور به صورت ۹۰ درجه به چشم و چهره کاربر انتقال داده و دریافت خواهند شد.

از طرف دیگر ناچ مخفی آیفون می‌تواند محتوای بصری را به چشم مخاطب ارسال کند و دیگر محدودیتی برای حذف بریدگی بالای نمایشگر آیفون‌ها وجود نداشته باشد.

اپل به تازگی ایده مربوط به استفاده از ناچ مخفی را مطرح کرده و ممکن است در طول یک سال آینده از آن استفاده نکنند؛ با این حال به نظر می‌رسد که در سالیان آینده از این ایده برای طراحی و توسعه تلفن‌های هوشمند آیفون همراه با سیستم احراز هویت فیس آیدی و بدون وجود بریدگی بالای نمایشگر استفاده شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location