سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Silicon

 شرکت اپل در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی از اولین نسل کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های ARM خود رونمایی کرد که با پردازنده‌های اختصاصی این شرکت تولید و آماده عرضه شده‌اند. در این مطلب آموزش دانلود سیستم عامل مک برای کامپیوترهای اپل سیلیکون را توضیح خواهیم داد.

کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های سیلیکون با نسخه‌ای خاص از سیستم عامل مک آماده عرضه شده‌اند که تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی فقط نسخه «مک او اس بیگ سور» در آن‌ها قابل اجرا است.

در این میان بسیاری از کاربران با چالش نصب دوباره سیستم عامل روی این کامپیوترها مواجه هستند. برای نصب دوباره سیستم عامل روی کامپیوتر نیاز به دانلود فایل نصبی وجود دارد تا از آن طریق کاربران بتوانند نسخه متناسب با دستگاه خود را پیدا کرده و فلش قابل بوت یا ابزار تغییر سیستم عامل از طریق کامپیوتر مک مبتنی بر پردازنده اینتل را آماده اجرا و استفاده کنند.

دانلود فایل IPSW سیستم عامل مک او اس برای کامپیوترهای اپل سیلیکون

 روش انجام این کار بسیار آسان و ساده است و تنها کافی است به وب سایت رسمی شرکت اپل و صفحه دانلود فایل IPSW کامپیوتر خود مراجعه کنید. در این صفحه می‌توانید لیستی از لینک‌های دانلود مربوط به فایل IPSW کامپیوترهای اپل سیلیکون را پیدا کنید و آن‌ها را از داخل سند XML دانلود کنید.

در این فایل XML با جست و جوی عبارت «ipsw» می‌توانید فایل مورد نظر را پیدا و دانلود کنید. روش دانلود و نصب فایل‌های سیستم عامل دقیقاً همانند ریستور کردن آیفون و آیپدها است و پس از دانلود می‌توانید آن را از طریق ریستور کردن مک با استفاده از یک کامپیوتر مبتنی بر پردازنده اینتل انجام دهید بگیرید.

ابزارهای لازم برای ریستور کردن کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون

روش انجام این کار بسیار ساده است و صرفاً نیاز به یک کامپیوتر مک دیگر که با پردازنده اینتل توسعه داده شده دارید و کافی است با دانلود ابزار Apple Configurator 2 و یک کابل USB-C به USB-C اقدام به بازگرداندن سیستم عامل جدید مک روی کامپیوترهای جدید کنید که آموزش آن در سندهای داخلی وب سایت رسمی شرکت اپل قابل مشاهده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location