سبد خرید خالی‌ست.
Tim-Cook

 تیم کوک مدیرعامل اجرایی اپل طی کنفرانس مجازی اخیر به شکایت فیس‌بوک علیه اپل واکنش نشان داده و اشاره کرده که مدل کسب و کار فیس‌بوک بر اساس انجام فعالیت‌هایی است که منجر به بی‌عدالتی و خشونت می‌شود.

تیم کوک در کنفرانس مجازی حفظ داده‌ها، حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات کاربران سخنرانی کرده و ضمن محکوم دانستن مدل کسب و کار شرکت‌هایی مثل فیس‌بوک، بر تعهدات اپل نسبت به پیشبرد حفظ حریم خصوصی کاربران اپل تأکید فراوان داشته است.

وی با اشاره به شکایت اخیری که فیس بوک علیه اپل تنظیم کرده ادعاهای زیر را مطرح کرده است:

در دوره‌ای که انتشار اطلاعات غلط و تئوری توطئه با کمک گرفتن از الگوریتم‌ها شایع شده، ما نمی‌توانیم با چشمان بسته به تئوری‌های فناوری نگاه کنیم و ادعا و با آن‌ها مبارزه کنیم. ما نمی‌توانیم امروزه تائید کنیم که مبارزه ما با روشی درست بوده و هر چقدر بیشتر به ادامه مبارزه بپردازیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت. هدف ما این نیست که تا جای ممکن اطلاعات مختلف جمع آوری کنیم و از آن‌ها سو استفاده کنیم. تا به امروز زمان زیادی گذشته تا به درک امروزه برسیم و نباید فراموش کنیم که این مسائلی مثل نابرابری، بی‌اعتمادی و خشونت کارساز نیستند و وجود آن‌ها برایمان بدون هزینه نیست.

تیم کوک

کوک به دو معیار حریم خصوصی که اپل به تازگی به کار گرفته اشاره مهمی داشته که شامل برچسب حریم خصوصی در اپ استور و شفاف سازی ردیابی اپلیکیشن‌ها در آی او اس 14 می‌شود.

از طرف دیگر مارک زاکربرگ در یک تماس تلفنی در پاسخ تیم کوک گفته که این ادعای اپل گمراه کننده و خودخواهانه است: 

اپل به عنوان یک توسعه دهنده پلتفرم غالب، از تمام نیرو و جایگاه خود برای تغییر و اعمال فشار روی فعالیت‌های اپلیکیشن‌ها و نحوه کارکرد آن‌ها استفاده می‌کند. این شرکت تصمیم می‌گیرد که اپلیکیشن‌ها چگونه باید کار کنند و اجازه هیچ تغییری را به توسعه دهنده و کاربر نمی‌دهد و این موضوع بر رشد میلیون‌ها کسب و کار در سرتاسر جهان تأثیر می‌گذارد.

با وجود تغییرات و آپدیت‌های iOS 14، بسیاری از کسب و کارهای کوچک مبتنی بر تبلیغات هدفمند، نمی‌توانند به مشتریان خود خدمات کافی ارائه دهند. در حالی که اپل می‌گوید این کارها را برای کمک به مردم انجام می‌دهد، اما مشخص است که منافع رقابتی خود را دنبال می‌کند.

مارک زاکربرگ

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location