سبد خرید خالی‌ست.
Apple

 فیس بوک در حال آماده سازی دادخواست ضد انحصار علیه اپل برای رویکرد ناعادلانه به حریم خصوصی و برنامه‌های پیش‌فرض است.

بنابر گزارشی از وب‌سایت The Information فیس بوک در حال ارائه یک دادخواست علیه رفتار ضد رقابتی و خصوصاً برچسب‌های شفاف سازی ردیابی و پیام رسان iMessage است.

دادخواست ضد انحصار به این مضمون اشاره می‌کند که اپل با سوءاستفاده از قدرت خود در صنعت تولید گوشی‌های هوشمند قوانین اجباری در اپ استور وضع کرده که خودش مجبور به رعایت آن‌ها نیست. قوانین مورد نظر بر این اساس هستند که توسعه دهندگان باید از سرویس پرداخت‌های درون برنامه‌‌ای اپل استفاده کنند که موجب دشوارتر شدن رقابت در زمینه‌هایی مثل بازی، مسیج و خرید می‌شود.

برچسب حریم خصوصی و قابلیت شفاف سازی ردیابی اپلیکیشن در iOS 14 موجب آگاهی کاربر از دسترسی اپلیکیشن به اطلاعات شخصی او شده که این موضوع ضربه‌ای بزرگ به مهم‌ترین رکن استراتژی کسب و کار فیس‌بوک محسوب می‌شود.

فیس‌بوک ادعا کرده که این موضوع ناعادلانه بوده زیرا در اپلیکیشن‌های توسعه داده شده توسط خود اپل به طور کامل ظاهر نشده و این یک مزیت غیررقابتی برای اپل در نظر گرفته می‌شود. در حالی که اپلیکیشن‌های اپل، کاربران را ردیابی نکرده و اطلاعات آن‌ها را برای مقاصد تبلیغاتی به اشتراک نمی‌گذارد و به همین دلیل این یک موضوع گیج کننده و نامعقول برای دادخواست فیس بوک خواهد بود.

علاوه بر قابلیت شفاف سازی ردیابی اپلیکیشن، اپل به اپلیکیشن‌های پیام رسان شخص ثالث اجازه نخواهد داد که به عنوان نرم افزار پیش فرض در آیفون و آیپد فعال شوند و احتمالاً فیس بوک به این مورد هم در دادخواست خود اشاره خواهد کرد.

سپتامبر سال گذشته اپل به کاربران خود اجازه داد که اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک را به عنوان پیش فرض به جای iMessage در iOS انتخاب کنند و حالا فیس‌بوک ادعا کرده که اپل به برنامه‌های پیام رسان دیگر اجازه تنظیم شدن به عنوان پیش فرض را نداده و این تلاشی برای جلوگیری از رقابت برندهای گوشی‌های هوشمند می‌شود.

همان طور که گزارش شده، فیس بوک در نظر دارد از سایر شرکت‌ها برای حضور در دادخواست احتمالی علیه اپل دعوت کند. یکی از شرکت‌هایی که احتمالاً با فیس بوک متحد خواهد شد اپیک گیمز است که به دلیل نقض قوانین اپل از اپ استور حذف شده است.

نکته حائز اهمیت این است که اگرچه فیس بوک به دنبال جبران خسارت‌های مالی خود است اما با اختلاف نظر قابل توجه داخلی و مقاومت برخی کارمندان خود مواجه شده؛ زیرا کارمندان فیس‌بوک نسبت به موارد ضد انحصاری و مدیریت نادرست در اطلاعات کاربران خود شرکت نگران بوده و فیس‌بوک را یک قربانی نمی‌دانند. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location