سبد خرید خالی‌ست.
titanium-macbook-

 بنابر اطلاعات فاش شده از پتنت اپل مشخص شده که این شرکت روی مک بوک تیتانیومی با خواص منحصر به فرد در حال تحقیق بوده و احتمالاً برای آیپدها و آیفون‌های آینده هم از ایده آن استفاده خواهد کرد.

پرونده به ثبت رسیده توسط اپل با عنوان « قطعات تیتانیومی دارای سطح زمینه‌ای زبر یا خشن» توسط اداره ثبت اختراعات آمریکا تائید شده و اخیراً در وب سایت Patently Apple مشاهده شده است. اپل در این راستا توضیح داده دستگاه‌های مختلف می‌توانند پوشش تیتانیومی را با زمینه بدنه متمایز دریافت کنند.

این پتنت توضیح می‌دهد که آلومینیوم آنودیزه شده در مک‌ بوک‌های فعلی و آیپدها استفاده می‌شود به اندازه تیتانیوم سخت یا با دوام نیست. گفتنی است که سختی تیتانیوم از میزان زیبایی و جذابیت آن می‌کاهد. این پتنت در جستجوی راه حلی برای این مشکل بوده که با ارائه طرح کلی از بدنه فعلی و با استفاده از فرایندهایشیمیایی بتواند به محفظه تیتانیومی ظاهری جذاب ببخشد.

اپل این سطوح زمینه‌ای را با عنوان « قله‌های جدا شده توسط دره‌ها» و با اندازه‌گیری میکرومتری خاص و واحد براقی توصیف می‌کند. این فرایند شامل یکدست و یک‌پارچه کردن سطوح در مقیاس خیلی ریز است که به آن براقی خاصی می‌بخشد.

«distinctive surface finish» به عنوان سطحی توصیف شده که به طور پراکنده و خاص نور مرئی را منعکس می‌کند و گفته شده که به لحاظ ساختاری و زیبایی تقریباً مشابه سایر قطعات تیتانیوم است.

پتنت یادآور می‌شود که پوشش مناسب برای آیفون، آیپد، مک بوک و اپل واچ پوشش تیاتینیومی است. اپل همچنین از پوشش تیتانیوم برای برخی محصولات خود مثل PowerBook G4 در سال 2001 تا2003 استفاده کرده است. قابل ذکر است که اپل در مراحل اولیه استفاده از تیتانیوم با مواردی مثل شکنندگی و پوسته‌پوسته شدن رنگ مواجه شده بود.

اکنون تنها محصول اپل دارای پوشش تیتانیوم Apple Watch Edition است. دستگاه‌های با پوشش تیتانیوم با دوام هستند ولی می‌توان با استفاده از آلیاژهای فلزی دیگر، آن را سبک‌تر و نازک‌تر کرد.

اپل قصد ندارد همه پتنت‌های خود را به تولید و عرضه برساند و بسیاری از مفاهیم پتنت اپل به محصول مصرفی نمی‌رسند و بیشتر بینشی جالب و عمیق از پشت صحنه توسعه و تحقیق این شرکت ارائه داده و آنچه را که ممکن است در آینده بتوان مشاهده کرد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location