سبد خرید خالی‌ست.
Iphone-slowdown

بیش از سه سال از اعتراف اپل به کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی می‌گذرد و این شرکت همچنان درگیر پرونده‌های مختلف مربوط به این موضوع است. بنابر گزارش منتشر شده از خبرگزاری رویترز، انجمن مصرف کنندگان ایتالیا به تازگی دادخواستی به همراه جریمه برای اپل مبنی بر کم فروشی عمدی منتشر کرده است.

سازمان مصرف کنندگان ایتالیا در حال جبران خسارت 60 میلیون یورویی به مصرف کنندگان است که گفته می‌شود از طرف اپل فریب داده شده‌اند. این دادخواست برای آیفون 6،‌آیفون 6 پلاس، آیفون 6s و آیفون 6s پلاس تنظیم و ارائه شده است.

در متن این دادخواست اشاره شده که مصرف کنندگان از محصولات اپل انتظار کیفت بالا و پایداری را دارند؛ ولی در مورد مدل‌های آیفون سری 6 این طور نبوده است. در حقیقت مصرف کنندگان این محصول فریب خورده و با خسارت و زیان مالیمواجه شده‌اند، همچنین این عمل از نظر زیست محیطی نیز غیر مسئولانه عنوان شده است. مصرف کنندگان ایتالیایی انتظار دارند همانند آمریکائی‌ها غرامت دریافت کرده و با آن‌ها با احترام و انصاف برخورد شود.

این اظهارات مربوط به زمان عرضه iOS 10.2.1 در سال 2017 برمی‌گردد که اپل به کاهش عمدی عملکرد آیفون برای جلوگیری از استهلاک باتری اعتراف کرد. اپل دلیل خود را برای مصرف کنندگان روشن نکرد و به همین دلیل موجی از اعتراض و شکایت برای باز پس دادن کالاها را تا به امروز به همراه داشته است.

ایتالیا در سال 2018 جریمه 10 میلیون یورویی برای اقدامات متقلبانه تجاری اپل در نظر گرفت که با ارائه یک آپدیت موجب کاهش چشمگیر عملکرد دستگاه و در نتیجه تعویض گوشی‌ها شده است.

اپل ادعا کرده که ایده کم فروشی عمدی نادرست بوده و انتشار آپدیت iOS 10.2.1 صرفاً برای جلوگیری از خراب شدن باتری و افزایش عمر آن بوده است. بعد از اعتراضات اپل با بهبود باتری در iOS و جایگزینی باتری 29 دلاری سعی در اثبات ادعای خود کرد ولی همچنان با مسائل حقوقی در رابطه با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند.

اکنون ایتالیا در حال بررسی اقدامات نادرست تجاری برای خدمات رایانش ابری است و 10 میلیون یورو برای ادعای مقاومت در برابر آب برخی دستگاه‌ها جریمه کرده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location