سبد خرید خالی‌ست.
سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری اپل برای تاسیس مراکز داده در اروپا

اپل روز گدشته اعلام کرد که قصد دارد مبلغی حدود 2 میلیارد دلار را برای ساخت دو مرکز داده (Data Center) در اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد. این دو مجموعه بزرگترین پروژه‌ی اروپایی اپل تا به امروز خواهند بود. یکی از این مراکز در شهر آتنری (Athenry) ایرلند و دیگری نیز در منطقه Central Jutland کشور دانمارک احداث خواهد شد.  قرار است که این دو مرکز داده از سرویسهای آنلاینی همچون فروشگاه اپل، فروشگاه آیتونز، iMessage، Maps و Siri مخصوص کاربران اروپایی را پشتیبانی کند.

بمنظور حمایت از محیط زیست و انرژی پاک، اپل عنوان کرده که نیروی هر کدام از زمینهای 166 هزار متر مربعی این دو مرکز بطور کامل توسط منابع قابل تجدید انرژی تامین خواهد شد. انتظار می‌رود که این دو مجموعه از سال 2017 بهره برداری گردد.

تیم کوک در صحبتهایی در خصوص این پروژه عنوان کرده است:

از سرمایه گذاری چشمگیری که قرار است در اروپا که یکی از بزرگترین بازارهای محصولات iOS است انجام دهیم، بسیار خرسندیم. این پروژه موجب اشتغال زایی برای بسیاری از افراد در اروپا شده همچنین قدم بسیار بزرگی در زمینه  احداث ساختمانهای سبز و پاک ما خواهد بود.

از دیگر نکاتی که در بیانیه اپل منتشر شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اپل بیش از 672 هزار فرصت شغلی را در اروپا ایجاد هواهد کرد که نزدیک به 530 هزار کار مستقیما مربوط به توسعه نرم افزارهای iOS خواهد بود.
  • از ابتدای تاسیس فروشگاه ابزارک در سال 2008، توسعه دهندگان اروپایی چیزی در حدود 7.5 میلیارد دلار از فروش جهانی نرم افزارهای خود بدست آورده‌اند.
  • اپل حال بصورت مستقیم 18300 نفر را از بین 19 کشور اروپایی استخدام خواهد کرد.
  • اپل در طول 12 ماه گذشته بیش از 2 هزار کار در اروپا اضافه کرده است.

سال گذشته، اپل حدود 8.8 میلیارد دلار را بابت همکاری با شرکتهای اروپایی در ساخت محصولات و پشتیبانی سرویسهای گوناگون این شرکت در جهان هزینه کرده است.

اپل قصد دارد که برای این پروژه از شرکتهای محلی ایرلند و دانمارک برای تامین منابع بادی و دیگر منابع طبیعی برای تولید انرژی استفاده کند.

sibanme

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location