سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Watch-classic

یک طراح به نام آرون ونکیتسن با نگاهی به طرح‌های ساعت‌های کلاسیک و به اشتراک گذاشتن آن‌ها، توضیح داده که اپل چگونه برای طراحی واچ فیس ساعت‌های خود از ساعت‌های کلاسیک شرکت‌های معروفی مثل رولکس، Bretling و Heuer الهام گرفته است.

او همچنین به واچ فیس ساعت‌های کلاسیک چون کالیفرنیا، کرونوگراف و کرونوگراف پرو، Count Up و GMT نگاهی عمیق انداخته است.

به عنوان مثال ظاهر ساعت کالیفرنیا از طراحی شماره‌گیری جنگ دوم جهانی الهام گرفته شده است. تصور می‌شود مخلوطی از اعداد رومی و فارسی - عربی در صفحه ساعت، آن را با دید کمتر ولی خواناتر می‌کند. قبلاً شماره‌های ساعت کم خطا و با دید بالا نامیده می‌شد و پس‌زمینه به خصوص در ساعت رولکس جنبه تزئینی داشت و پشت آن به دلیل حالت حبابی، ظاهر نازکی به ساعت می‌دهد.

واچ فیس ساعت GMT بر مبنای ساعت‌های کلاسیک ساخته شده که می‌توانند دو منطقه زمانی را در یک زمان ردیابی کنند، همچنین ساعت Count Up بر اساس ساعت‌های کلاسیک غواصی ساخته شده است. در این مدل بر خلاف شماره‌گیری یا پیچیدگی به نوعی حاشیه اشاره می‌شود.

واچ فیس ساعت‌های کرونوگراف اپل بر مبنای سابقه طولانی ساعت‌های کرونوگراف ساخته شده که به اوایل دهه 1800 برمی‌گردد و یکی از محبوب‌ترین انواع صفحه ساعت شناخته شده است.

ونکیتسن می‌گوید که تحقیقاتش موجب شده که طراحی اپل را مختص این شرکت دانسته و به آن متعهد شود زیرا اپل وقت زیادی صرف مطالعه تاریخچه بسیاری از ساعت‌های کلاسیک کرده تا آن را در قالب یک ساعت دیجیتال نشان دهد. او همچنین اضافه کرد که اپل می‌توانست با تقلید از الگوهای کهن از واچ فیس ساعت‌های موجود، راه ساده‌ای را برگزیند ولی با مطالعه و تحقیق فراوان این الگوها را برای اپل واچ خود طراحی کرده و به همین دلیل اپل بسیار قابل احترام است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location