سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-Magsafe

اپل درباره احتمال آیفون 12 و تداخل تجهیزات پزشکی با اکسسوری‌های مگ سیف مربوط به آن، توضیحات مهمی را برای پزشکان و تولید کنندگان ارائه می‌دهد.

بعد از عرضه مدل‌های آیفون 12 در ماه اکتبر 2020، اپل به این واقعیت اعتراف کرده که این محصول ممکن است با برخی از دستگاه‌های پزشکی مثل تنظیم کننده ضربان قلب و دفیبریلاتورها ایجاد تداخل الکترومغناطیسی کند. اکنون اپل اطلاعات بیشتری را در این مورد به اشتراک گذاشته است.

اپل در این مورد گفته که دستگاه‌های پزشکی قابل کاشتی مثل تنظیم کننده ضربان قلب و دفیبریلاتورها که در تماس نزدیک با این دستگاه باشند، احتمالاً چون دارای سنسورهای حساس به مگنت و امواج رادیویی هستند به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند. برای جلوگیری از هر گونه ری اکشن با این دستگاه‌ها، بهتر است آیفون و اکسسوری مگ سیف را دور نگه داشت.

اپل به شدت تأکید می‌کند که اکسسوری‌هایی شبیه شارژر مگ سیف و شارژر مگ سیف دوئو احتمالاً با دستگاه‌های پزشکی مداخله می‌کنند. این اکسسوری‌ها دارای امواج رادیویی هستند. همچنین مگنت و میدان الکترومغناطیسی با این دستگاه‌های پزشکی مداخله می‌کنند.

در اوایل این ماه مقاله‌ای در ژورنال Heart Rhytm منتشر شد که نشان می‌داد تداخل تجهیزات پزشکی با اکسسوری‌های مگ سیف مورد استفاده برای آیفون 12، مانع از پروسه نجات جان بیمار می‌شوند.

بر اساس این مقاله سه پزشک در ایالت میشیگان آمریکا این تداخل را آزمایش و مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها با قرار دادن یک آیفون 12 نزدیک شخص بیماری با دفیبریلاتور قلب و عروق کاشته شده، نشان دادند طی مدت آزمایش بیمار به کما وارد شده بود.

پزشکان نوشتند که ما مسئله مهمی در سلامتی عمومی را در ارتباط با آیفون 12 ارائه دادیم که این دستگاه‌ها می‌توانند به طور ذاتی مانع از نجات جان بیمار شوند، به خصوص اگر این گوشی‌ها در جیب بالایی لباس بیمار باشند.

نکته حائز اهمیت این است که تولید کنندگان و پزشکان متخصص در امر دستگاه‌های کاشته شده در بدن بیمار باید نسبت به تداخل قابل ملاحظه آیفون 12 و سایر پوشیدنی‌های هوشمند با این دستگاه‌ها هوشیار و آگاه باشند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location