سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Influencers

اپل همانند بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی و برخی از این شرکت‌های خاص، با افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ محصولات خود همکاری می‌کند. حال سؤال این است که درآمد که اینفلوئنسرهای اپل در سال ۲۰۲۰ چقدر بوده و آن‌ها از تبلیغ محصولات اپل و دیگر شرکت‌های تکنولوژی در کنار انتشار ویدیوهای مختلف در شبکه اجتماعی چقدر درآمد داشته‌اند؟

اینفلوئنسرهای معروف اپل معمولاً با آنباکس و تست‌های مختلف، محتوای ویژه در مورد محصولات منتشر می‌کنند و از همین راه درآمد و ویژه‌ای دارند. درآمد این افراد معمولاً بر اساس میزان بازدید کانال یوتیوب و سفارش تبلیغات شرکت‌های سازنده محاسبه می‌شود. محرمانه بودن قرارداد میان اینفلوئنسرها از طرف شرکت‌هایی نظیر اپل باعث می‌شود تا درآمد اینفلوئنسرها به‌صورت دقیق قابل تشخیص نباشد؛ اما برخی از مؤسسات تحلیلی اقدام به تخمین درآمد این افراد می‌کنند.

از اینفلوئنسرهای معروف اپل می‌توان به SuperSaf، مارکوس براونلی، آی جاستین (iJustine) و Zack Nelson اشاره کرد. در ادامه این مطلب به درآمد تخمینی هر یک از این افراد در سال ۲۰۲۰ اشاره خواهیم کرد. 

SuperSaf از معرفی محصولات تکنولوژی تا تبلیغ ماشین‌های لوکس

صفوان احمدمیا (Safwan AhmedMia) یک مسلمان بریتانیایی است که بیشتر فعالیتش را روی کانال یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی پراستفاده مثل اینستاگرام متمرکز کرده است. بر اساس صفحه اختصاصی ویکی‌پدیا او، کانال یوتیوبش بیش از ۱.۶ میلیون دنبال کننده دارد و ویدیوهای تولید شده توسط او بیش از ۳۱۰ میلیون بار دیده شده است. صفوان اولین بار در اوت ۲۰۱۱ کانال خود را در یوتیوب باز کرد و در گام اول اقدام به بررسی دوربین‌های حرفه‌ای DSLR و تلفن‌های هوشمند کرد و رفته رفته به او پیشنهادهای بیشتری برای بررسی محصولات مختلف داده شد. در سال ۲۰۲۲ و در اوج همه گیری کرونا پیشنهاد بررسی یکی از لوکس‌ترین مدل‌های جدید ماشین‌های بوگاتی نیز داده شد که در صفحه اینستاگرام و کانال یوتیوب قابل مشاهده است.

با توجه به گزارش وب سایت Youtubers.me درآمد کلی او از فعالیت به عنوان اینفلوئنسر در فضای مجازی، بین ۱۲۴ تا ۷۴۴ هزار دلار را تخمین زده شده است. بر اساس ادعای این وب سایت درآمده صفوان در طول ۲۰۲۰ میلادی فقط از کانال یوتیوب برابر با ۵.۱۵ هزار دلار بوده است. البته باید به یاد داشت که او این عدد را فقط از یوتیوب و به خاطر بازدیدهای زیاد کاربران از کانالش دریافت کرده است. گفتنی است که درآمد کلی او به عنوان یک اینفلوئنسر تا به امروز به‌صورت رسمی فاش نشده و معلوم نیست که شرکت‌های مختلف برای تبلیغ محصولات خود توسط او تا چه حد به او پول پرداخت کرده‌اند. با این حال کمترین میزان درآمد او در طول یک بازه 30 روزه از طریق تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی برابر با ۴۹۲ دلار بوده است.

مارکوس براونلی اینفلوئنسر وفادار به یوتیوب

مارکوس براونلی که با نام مستعار MKBHD در شبکه‌های اجتماعی فعال می‌کند، یکی از اینفلوئنسرهای وفادار به یوتیوب است که بیشتر ویدیوها و محتوای تولید شده توسط مربوط به محصولات اپل و لوازم جانبی محصولات اصلی این شرکت است. او البته تمامی محصولات تکنولوژی شناخته شده و پرچم‌دار را نیز در کانال یوتیوب خود منتشر می‌کند؛ اما عمده درآمد او از محصولاتی است که توسط شرکت اپل ساخته شده‌اند.

تخمین‌های انجام شده از درآمد اینفلوئنسر حاکی از آن است که او به‌صورت سالانه ۲.۰۶ تا ۲.۵۸ میلیون دلار از کانال یوتیوب درآمد دارد. با احتساب این موضوع می‌توان گفت که مارکوس براونلی به‌صورت ماهانه حدود ۱۹۳ هزار دلار از تولید محتوای مختلف درآمد دارد.

کانال یوتیوب او در حال حاضر ۱۳.۵ میلیون نفر دنبال کننده دارد و او علاوه بر بررسی محصولات اپل محصولات تکنولوژی دیگر مثل تلویزیون‌های هوشمند گوشی‌های هوشمند تولید شده توسط شرکت‌های سامسونگ و شیائومی را نیز بررسی می‌کند. در حال حاضر ۴.۹ میلیون نفر در توییتر و ۹ میلیون نفر در اینستاگرام او را دنبال می‌کند. نکته جالب‌تر اینکه وب سایت The Verge به تازگی از او به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بیزینسمن‌های شبکه‌های اجتماعی یاد کرده است. 

آی جاستین و بررسی‌های میلیون دلاری از محصولات اپل

Justine Ezarik معمولاً با اسم مستعار iJustine در شبکه‌های اجتماعی فعال می‌کند که یکی از معروف‌ترین و البته تاثیرگذارترین اینفلوئنسرهای محصولات شرکت اپل است. او در شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر یوتیوب اینستاگرام و حتی سرویس استریم توییچ نیز فعالیت دارد.

بر اساس آمارهای منتشر شده از اینفلوئنسر آمریکایی، مشخص شده که کانال یوتیوب او بیش از ۶.۲ میلیون دنبال کننده در سال ۲۰۲۱ داشته و ویدیوهای او تا به امروز ۱.۲ میلیارد بار توسط کاربران دیده شده است. تخمین‌های انجام شده می‌گوید که ویدیوهای او در یوتیوب به‌صورت روزانه ۴۰۰ هزار بار دیده می‌شود و هر روز دو هزار دلار به درآمد او فقط از تولید محتوا در یوتیوب اضافه می‌شود.

البته درآمد او فقط از طریق یوتیوب نیست بلکه بسیاری از شرکت‌های سازنده محصولات تکنولوژی و از جمله آن‌ها اپل برای تبلیغ محصولات هزینهای مشخص را به او پرداخت می‌کنند که این مبالغ صورت محرمانه باقی مانده است. با این حال می‌توان گفت که او دست کم در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۷۳۰ هزار دلار فقط از کانال یوتیوب درآمد داشته که البته بر اساس تخمین‌های انجام شده فقط ۴۰ درصد درآمد کلی او را تشکیل می‌دهد. او همچنین تجربه حضور در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و البته سریال‌ها را نیز داشته است. 

Jerry Rigs Everything؛ درآمدزایی از خراب کردن محصولات الکترونیکی

Zack Nelson که بیشتر با نام مستعار JerryRigsEverything در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند معمولاً از راه تخریب محصولات الکترونیکی و انجام تست‌های مقاومت محتوای مختلف را در اینترنت تولید می‌کند.

بر اساس تخمین‌های انجام شده از این یوتیوبر معروف مشخص شده که دارایی او بیش از ۲.۲ میلیون دلار است که به لطف کانال ۶ میلیون کاربره‌ی خود به این درآمد رسیده است. بازدید روزانه از کانال یوتیوب باعث شده تا او 3800 دلار به‌صورت روزانه درآمد داشته باشد.

از طرف دیگر او ۱.۴ میلیون دلار به‌صورت سالانه فقط از طریق پخش محتوای تبلیغاتی در یوتیوب درآمدزایی می‌کند. همچنین از طریق تبلیغ محصولات مختلف و سرویس‌های گوناگون در فروشگاه اینترنتی آمازون نیز درآمد دارد و کد Affiliate نیز منتشر می‌کند؛ اما عمده درآمدهای او مربوط به تست مقاومت و بررسی محصولات الکترونیکی جدید است که به ازای هریک از بازدیدها حداقل یک سنت از یوتیوب دریافت می‌کند.

او معمولاً اقدام به تست سقوط و مقاومت محصولات مختلف به شکلی نسبتاً علمی و فنی می‌کند و به جان محصولات الکترونیکی می‌افتاد تا میزان مقاومت آن‌ها در برابر اشیا سخت و تیز را امتحان کند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location