سبد خرید خالی‌ست.
BMW

شرکت خودروسازی BMW اعلام کرده که قابلیت Digital Key Plus را با استفاده از آیفون برای ماشین‌های تمام برقی خود به کار می‌رود.

BMW اولین شرکت تولیدکننده خودرو است که از قابلیت Apple Car Key برای باز کردن قفل ماشین استفاده کرده، یعنی از طریق آیفون یا اپل واچ می‌توان قفل ماشین را باز کرد. این شرکت نسخه پیشرفته سوئیچ بی‌ام‌و را با عنوان قابلیت Digital Key Plus عرضه کرده است.

Digital Key Plus از فناوری باند فوق پهن موجود در تراشه U1 استفاده می‌کند که این تراشه در آیفون 11، آیفون 12 و اپل واچ سری 6 به کاررفته است.

قابلیت Car Key که توسط اپل توسعه داده شده به کاربر اجازه می‌دهد یک نسخه دیجیتالی از کلید ماشین را در اپلیکیشن Apple Wallet ذخیره کند. سپس با نگه‌داشتن آیفون یا اپل واچ نزدیک قفل آن را باز کند. این روش باز کردن قفل از طریق NFC«Near Field Communication» انجام شده و دامنه بسیار کوتاهی دارد.

شرکت BMW پشتیبانی از قابلیت Car Key را به عنوان Digital Key نشان داده و Digital Key Plus نسخه نسل بعدی است که در دامنه وسیعتری عمل کرده و کنترل دقیق‌تری برای مسیریابی ارائه می‌کند. همچنین این امکان را به کاربر می‌دهد که بدون درآوردن آیفون از جیب قفل ماشین را باز کند.

قابل ذکر است که BMW از سال 2018 تا به حال یکی از پیشگامان در استفاده از گوشی هوشمند به عنوان کلید برای وسایل نقیله دیجیتال بوده و همچنان در حال توسعه و محبوب کردن هرچه بیشتر ویژگی Digital Key برای کاربران آیفون است.

همچنین این شرکت اشاره کرده که استفاده از فناوری رادیویی دیجیتال با دامنه کوتاه و پهنای باند بسیار بالا موجب بومی‌سازی دقیق این قابلیت و افزایش امنیت شده است.

یکی از خودروسازان این شرکت می‌گوید که سیستم کلید جدید اولین بار قرار است در BMW iX ماشین SUV تمام برقی و با برد 300 مایل ارائه شود. کابین ماشین بر مبنای مجموعه X5/X6/X7 و به سادگی تسلا است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location