سبد خرید خالی‌ست.
Foxxcon

 به نقل از خبرگزاری رویترز، فاکس کان تأمین‌کننده اپل برای تولید آیپد در ویتنام، یک کارخانه 270 میلیون دلاری می‌سازد که احتمالاً مک بوک هم در آن تولید خواهد شد.

کارخانه جدید تولید آیپد و مک بوک توسط Fukang Technology توسعه یافته و در استان شمالی ویتنام «باک گیانگ» مستقر خواهد شد. پیش بینی شده بعد از شروع به کار، این کارخانه خواهد توانست هشت میلیون لپ تاپ و تبلت را به طور سالیانه تولید کند.

فاکس کان یکی از بزرگ‌ترین شرکای تولیدی برای اپل است و نوامبر سال گذشته اپل از فاکس کان درخواست کرد که تولید مجموعه مک بوک و آیپد خود را از چین به ویتنام منتقل کند؛ زیرا اپل به دنبال تنوعی در زنجیره تأمین خود خارج از چین است.

گزارش شده که فاکس کان تاکنون 1.5 میلیارد دلار در ویتنام سرمایه‌گذاری کرده، همچنین قصد دارد تا 700میلیون دلار سرمایه خود را افزایش دهد و امسال تا 10 هزار نفر به نیروی کار خود اضافه کند. گفته شده فاکس کان می‌خواهد 1.3 میلیارد دلار برای ایجاد تسهیلات در یک استان شمالی ویتنام «تان هوا» سرمایه‌گذاری کند.

احتمالاً یکی از دلایلی که اپل خواسته تا فاکس کان تولید برخی از مجموعه‌های آیپد و مک بوک را از چین به ویتنام منتقل کند، کاهش تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا است. گزارش شده که اپل همچنین به دنبال توسعه تولید آیفون در ویتنام است.

قابل ذکر است که شرکت‌های تولید کننده بزرگ مثل فاکس کان، پگاترون و «کامپال الکترونیک» که زنجیره تأمین اپل هستند، به دلیل کم شدن اعتماد به چین و ایجاد تنوع در زنجیره تأمین خود و جلوگیری از ریسک جنگ تجاری بین چین و آمریکا در حال گسترش و توسعه تولیدات خود در ویتنام هستند.

گفتنی است که ویتنام در حال حاضر قطب تولیدی و مونتاژ شرکت‌های بزرگ فناوری نوظهور شده و حتی سامسونگ تا به حال بیش از نیمی از گوشی‌های هوشمند خود را در آنجا تولید کرده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location