سبد خرید خالی‌ست.
Azari-Jahromi

گزارش‌های اخیر منتشر شده در امروز، یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ حاکی از انتشار دوباره زمزمه‌های فیلتر کردن اینستاگرام از شبکه اینترنت داخلی ایران است. بر این اساس مشخص شده که محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران به دلیل فیلتر نکردن اینستاگرام به دادسرا احضار شده است.

با توجه به این موضوع مشخص شده که دادستان کل کشور علیه وزیر ارتباطات برخی جرائم را اعلام کرده که مهم‌ترین آن‌ها شامل «استنکاف از اجرای عوامل قاضی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره و استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی اشاره به ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی شده» بوده است. از دیگر جرائم اعلام شده به آذری جهرمی مربوط به عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی نظیر انسداد فیلترشکن‌ها و وی پی ان و عدم حمایت از پیام رسان‌های بومی بوده است.

تا پیش از این زمزمه‌های زیادی در مورد مسدود سازی و فیلتر کردن اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی و پر استفاده در میان کاربران ایرانی منتشر شده بود؛ اما تاکنون این رخداد به واقعیت نپیوسته بود. با این حال به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک علاوه بر اجرای محدودیت‌های مربوط به دسترسی به بسیاری از نرم‌افزارهای گذر از فیلتر در ایران، کاربران با فیلتر شدن اینستاگرام نیز مواجه خواهد بود.

فیلتر کردن اینستاگرام در حال حاضر به طور کامل اجرایی نشده اما به نظر می‌رسند که این رویداد همانند فیلتر شدن پیام رسان تلگرام در ایران بوده که به زودی فرایند اجرایی شدن آن آغاز می‌شود و کاربران ایرانی دیگر از طریق روش‌های معمول و به طور مستقیم امکان دسترسی به آن را نخواهند داشت و با محدودیت‌های ویژه‌ای همراه خواهند بود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location