سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Watch

گزارش‌های اخیر منتشر شده حاکی از آن است که ساعت‌های هوشمند نظیر اپل واچ ممکن است بتوانند در آینده نشانه‌های ابتدایی ابتلا به ویروس کرونا در افراد را تشخیص دهند.

بر اساس گزارش خبرگزاری CBS News تحقیقات مشترکی که توسط یک موسسه پزشکی در شهر نیویورک و دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا انجام شده نشان داده که برخی از ساعت‌های هوشمند نظیر اپل واچ می‌توانند «نقش کلیدی در کنترل همه‌گیری و بیماری‌های مسری مختلف بازی کنند»

این تحقیق نشان داده که ساعت‌های هوشمند می‌توانند تغییرات قلبی عروقی افراد را بر اساس ضربان قلب اندازه گیری کنند و با محاسبه میانگین آن‌ها در طول یک هفته نشانه‌های زودهنگام افراد به برخی از بیماری‌ها نظیر بیماری ویروس کرونا (کووید 19) را تشخیص دهد. در این تحقیق سطح ضربان قلب ۳۰۰ نفر مورد اندازه گیری و بررسی قرار گرفته است. محققان اطلاعات یاد شده را در طول پنج ماه و مشخصاً در بازه زمانی بیست و نهم آوریل تا بیست و نهم سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی اندازه گیری کرده‌اند. افرادی که تحت آزمایش قرار گرفتند جزو کارکنان یک سازمان سلامتی و علوم پزشکی بوده‌اند.

محققین اعلام کرده‌اند که هدف از انجام این مطالعه پیدا کردن راهکارهایی در زمینه تشخیص زود هنگام ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف بوده است. Rob Hirten استادیار دانشگاه پزشکی Mount Siani نیویورک اعلام کرده که برخی از ابزارهایی که توسط افراد به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند نظیر ساعت‌های هوشمند، می‌توانند برای رسیدن به این هدف مفید باشند.

او اعلام کرده که نرخ ضربان قلب افراد و تغییر آن‌ها نتیجه مستقیم اتفاقاتی است که در بدن افراد می‌افتد. در این میان ابتلا به بیماری‌های مسری نظیر کرونا می‌تواند از طریق ضربان قلب تشخیص داده شود. او همچنین اعلام کرده که در آینده نزدیک می‌توان طی همکاری سازمان‌های پزشکی با شرکت‌های تولید کننده ساعت‌های هوشمند نظیر اپل، قابلیت‌هایی را برای محاسبه متوسط نرخ ضربان قلب و تشخیص زودهنگام بیماری‌های نظیر کرونا انجام داد.

محققین امید دارند که با استفاده از این روش می‌توانند ابتلای افراد به ویروس کرونا را ۴ تا ۷ روز پیش از نشان دادن نشانه‌های اولیه ابتلا به بیماری تشخیص دهند و فرایند جلوگیری از ابتلای دیگر افراد و همچنین فرایندهای پزشکی برای معالجه بیمار را سریع‌تر آغاز کرد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location