سبد خرید خالی‌ست.
M1

شرکت اپل به صورت رسمی فرایند اجرای اپلیکیشن‌های آیفون در کامپیوترهای مک را متوقف کرده است و کاربران دیگر امکان استفاده از این قابلیت را نخواهد داشت.

تا پیش از این کاربرانی که کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده M1 را خریداری کرده بودند، به دلیل تشابه معماری پردازنده با تراشه تعبیه شده در آیفون و آیپدها می‌توانستند اپلیکیشن‌های سیستم عامل ios را روی کامپیوترهای مک خود و از طریق سیستم عامل مک او اس اجرا کنند؛ اما حالا اپل به صورت رسمی اعلام کرده که استفاده از این مکانیزم را حذف کرده تا توسعه دهندگان امکان استفاده از آن را برای اجرای اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد در مک نداشته باشند.

اپل به صورت رسمی امکانات اجرایی اپلیکیشن‌های آیفون برای اندروید را در کامپیوترهای مک را به توسعه دهندگان داده بود تا پیش از ارائه نسخه نهایی آن‌ها در فروشگاه نرم افزاری اپ استور بتوانند تست‌های لازم برای برطرف کردن اشکال نرم افزاری را انجام دهند. البته این مسئله باعث شده بود تا بسیاری از کاربران عادی نیز ‌بتوانند در کامپیوترهای جدید مک اپلیکیشن‌های آیفون را اجرا کنند. این موضوع با خط مشی شرکت اپل تداخل داشت و باعث شد تا روند کاربری به شکلی که اپل انتظار آن را دارد به کاربران ارائه نشود.

این اپلیکیشن‌ها شامل نتفلیکس، هولو، اینستاگرام و موارد دیگر می‌شدند که به دلیل تشابه معماری پردازنده در کامپیوترهای جدید مک و آیفون آیپد قابل اجرا و نصب بودند. پیش‌بینی تحلیلگران و توسعه‌دهندگان بر این است که شرکت اپل دیگر امکان استفاده از این قابلیت را به توسعه دهندگان نخواهد.

این قابلیت احتمالاً دیگر به کاربران کامپیوترهای مک مبتنی بر M1 ارائه نمی‌شود. البته این موضوع از طرف اپل به طور کامل تائید نشده است. اما مسئله مهم این است که از طرف سرور اصلی امکان نصب فایل‌های IPA روی کامپیوترهای مک بوک مبتنی بر اپل سیلیکون دیگر وجود ندارد.


مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

1 کامنت

چیزی که متوقف شده امکان نصب اپ‌های آی‌اواس به صورت sideload (خارج از اپ‌استور) هست. که به دلیل عدم رضایت برخی دولوپرها نسبت به اجرای اپ‌هاشون در مک صورت گرفت.
وگرنه امکان اپ‌های آی‌اواس از اپ‌استور روی مک‌های M1 همچنان وجود داره و اصلا جزو...

چیزی که متوقف شده امکان نصب اپ‌های آی‌اواس به صورت sideload (خارج از اپ‌استور) هست. که به دلیل عدم رضایت برخی دولوپرها نسبت به اجرای اپ‌هاشون در مک صورت گرفت.
وگرنه امکان اپ‌های آی‌اواس از اپ‌استور روی مک‌های M1 همچنان وجود داره و اصلا جزو قابلیت‌های مک اواس بیگ‌سر هست

مشاهده ادامه کامنت
  Attachments
  1. امید
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location