سبد خرید خالی‌ست.
Flash

شرکت Adobe 12 ژانویه به‌طور قطعی اعلام کرده محتوای فلش را کاملاً مسدود و مرگ فلش را رسماً اعلام کرد.

از چند هفته پیش تابه‌حال شرکت Adobe اعلام کرده که از فلش پلیر پشتیبانی نخواهد کرد و همچنان به همه کاربران توصیه می‌کند که به دلایل امنیتی فورا پلاگین‌های مرورگر را حذف کنند.

در همین زمان اگر کاربران بخواهند فلش گیم یا محتوای آن را در مرورگری مثل کروم دریافت کنند با محدودیت مواجه شده و پیغامی را مشاهده می‌کنند که نشان دهنده مرگ فلش و پایان عمر آن در وب‌سایت رسمی ادوبی است. در حال حاضر بسیاری از مرورگرها فلش را به‌طور پیش‌فرض غیر فعال کرده‌اند و رسماً پایان دوره 25 ساله فلش به سررسیده است.

از وقتی که ادوبی در 31 دسامبر 2020 به بعد پشتیبانی از فلش پلیر را لغو کرد،تمام محتوای قابل اجرا در آن را از 12 ژانویه به بعد مسدود و به همه کاربران برای حفظ امنیت سیستم‌هایشان توصیه کرده که آن را از مرورگر خود حذف کنند.

ادوبی برای حذف فلش پلیر از مک دستورالعمل خود را ارائه داده ولی اپل سال گذشته پشتیبانی از فلش را در مرورگر سافاری لغو کرده است.

ادوبی اولین بار در سال 2017 قطع فلش پلیر را اعلام کرد و گفت که استانداردهای باز مثل WebGL، HTML5 و WebAssemble به مرور زمان بالغ شده و می‌توانند جایگزین مناسبی برای فلش باشند.

فلش پلیر سال‌های زیادی است که به دلیل آسیب‌های امنیتی برای کاربران کامپیوترهای شخصی و مک به عنوان یک بد افزار شهرت پیدا کرده و به همین دلیل شرکتهایی مثل مایکروسافت و اپل با تمام توان تلاش کرده‌اند که مشکلات امنیتی حاصل از آن را رفع کنند.

در سال 2010 استیو جابز از فلش پلیر ادوبی به دلیل ضعف امنیتی انتقاد کرد. به همین دلیل کاربران آیفون و آیپد ازمرگ فلش متأثر نخواهند شد زیرا iOS و آیپد او اس هرگز از فلش پشتیبانی نکردند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location