سبد خرید خالی‌ست.
NIC

 اخیراً کاربری ادعا کرده که با استفاده از ابزارهای جیلبریک موفق به نصب سیستم عامل اوبونتو روی آیفون ۷ شده است.

این کاربر گزارش خود را از طریق شبکه اجتماعی Reddit منتشر کرده و طی آن نشان داده که پس از جیلبریک کردن آیفون ۷ توانسته یکی از توزیع‌های مهم و پراستفاده لینوکسی را روی تلفن هوشمند خود نصب کنند. این هکر اعلام کرده که با استفاده از ابزار جیلبریک checkra1n و حفره امنیتی سخت‌افزاری checkm8 موفق شده تا کرنل‌های مورد استفاده برای این سیستم عامل را در تلفن آیفون اجرا کند. او اعلام کرده که برخی از بخش‌های هسته سیستم عامل لینوکس برای پردازنده A10 مناسب نبود و همین مسئله باعث می‌شود تا روند کاربری سیستم عامل با مشکلات کاربردی زیادی مواجه شود.

این هکر همچنین تأکید کرده که از نسخه arm64 سیستم عامل اوبونتو نسخه ۲۰.۰۴ استفاده کرده که یکی از توزیع‌های بسیار محبوب در میان هکرها برای نصب لینوکس روی دستگاه‌های مختلف است. این هکر توانسته در نهایت بخش فرمان خطی روی آیفون را اجرا کرده و از آن طریق دستورهای خاص انجام کارهای مختلف را به دستگاه بدهد.

در گزارش منتشر شده مربوط به این هکر هیچ نشانه‌ای از اجرای رابط کاربری Gnome یا موارد مشابه آن دیده نمی‌شود و صرفاً توزیع لینوکس اوبونتو همراه با دستور فرمان خطی در این تلفن هوشمند توسعه یافته توسط شرکت اپل قابل اجرا بوده است. نصب اوبونتو یکی از چالش‌هایی است که بسیاری از هکرها برای کنجکاوی اقدام به انجام آن روی دستگاه‌های مختلف می‌کنند تا نشان دهند که پردازنده این دستگاه‌ها امکان اجرای سیستم عامل غیر از آنچه شرکت توسعه دهنده اصلی برای استفاده کاربران در نظر گرفته را دارند.

تا پیش از این توزیع‌های لینوکسی روی دستگاه‌های زیادی نصب شده بودند. هکرها این توزیع‌ها را در کنار نسخه ARM ویندوز روی کنسول نینتندو سوئیچ نصب‌کرده بودند و با استفاده از آن برخی تغییرات و کارها را روی دستگاه اعمال کرده بودند. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location