سبد خرید خالی‌ست.
Ram

شرکت تحقیقاتی TrendForce تخمین زده که سهم بازار محصولات مبتنی بر پردازنده‌های اپل سیلیکون و کامپیوترهای مک M1 تا تابستان سال 2021 میلادی از 0.8% کنونی در تابستان به 7% خواهد رسید. این گزارش تخمینی از فروش سال 2020 و پیش‌بینی فروش مک‌ها در 2021 را ارائه داده است.

این شرکت تحقیقاتی ابتدا با بررسی سطح بالای تقاضای کاربران برای مک شروع کرده که به دلیل همه‌گیری و ماندن افراد در خانهو پیگیری کار و مطالعات نشان داده که میزان تقاضا برای خرید کامپیوترها و استفاده روزمره از آن‌ها افزایش‌یافته است.

به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از وضعیت همه‌گیری کرونا در سال 2020 فروش سالانه نوت بوک‌های اپل و البته بسیاری از برندهای جهان افزایش‌یافته است. فروش اپل در این میان برای اولین بار از مرز 200 میلیون واحد فراتر رفته و البته طبق آخرین تحقیقات رشد سالانه این شرکت برای فروش کامپیوترهای مک روی رقم 22.5% به ثبت رسیده است.

گرچه پیش‌بینی دقیق وضعیت بازار در شرایط همه‌گیری کنونی و محدودیت‌های مرزی در کشورها غیرممکن به نظر می‌رسد ولی TrendForce انتظار دارد که فروش جهانی مک‌های اپل در سال2021 به 217 میلیون واحد برسد و رشد سالانه 8.6 درصدی را ارائه دهد.

قابل ذکر است که سهم بازار اپل سیلیکون در 2020 بسیار ناچیز بوده ولی تخمین زده‌شده که در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به طرز چشمگیری افزایش یابد.

اپل علاوه بر عرضه مک اپل سیلیکون، یکپارچه کردن سخت‌افزار و نرم افزار، همچنین پلتفرم SaaS پلتفرم اجاره‌ای نرم افزاری را منتشر کرده است. انتظار می‌رود که با عرضه مک بوک پرو 14 و 16 اینچی مجهز به پردازنده داخلی اپل، بعد از سه‌ماهه دوم سهم بازار اپل سیلیکون از 0.8 درصد به 7 درصد برسد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location