سبد خرید خالی‌ست.
iPhone

بر اساس تصمیم کمیسیون لایحه بودجه ۱۴۰۰ هزینه گمرک واردات آیفون و تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار دو برابر خواهد شد. این موضوع به صورت مستقیم روی گمرک آیفون و دیگر در تلفن‌های هوشمند پرچم‌دار تأثیر می‌گذارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از افزایش ۶ درصدی برای گمرک واردات گوشی‌های همراه و محصولاتی نظیر تبلت‌هایی که ارزشی بیشتر از ۶۰۰ دلار دارند خبر داده و اعلام کرده که این هزینه در سال آینده دو برابر می‌شود.

این مسئله به منزله آن است که در آینده نزدیک قیمت بسیاری از تلفن‌های همراه از جمله آن‌ها گوشی‌های آیفون که توسط شرکت اپل تولید شده‌اند افزایش چشمگیری خواهند داشت.

سال گذشته قیمت رجیستری و دیگر گوشی‌های همراه که به صورت مسافری وارد می‌شدند از ۹ درصد به ۲۶ درصد افزایش یافته بود. افزایش قیمت گمرک آیفون و دیگر تلفن‌های هوشمندی که بالاتر از ۶۰۰ دلار قیمت دارند، باعث می‌شود تا سال آینده روند قیمت‌گذاری این محصولات به شکل کاملاً متفاوت و با قیمت‌های بیشتری انجام شود.

تا پیش از این نیز بسیاری از افراد از ورود گوشی‌های گران‌قیمت و پرداخت هزینه‌های زیاد ابراز نگرانی کرده بودند. علاوه بر این برخی از نهادها در تلاش بودند که در اوایل سال جاری محدودیت‌هایی ویژه را برای واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یا ۶۰۰ یورو در نظر بگیرند که البته این موضوع تا به امروز اجرایی نشده است.

در صورت اجرایی شدن ممنوعیت ورود گوشی‌های بالای مبالغ یاد شده، کاربران ایرانی دیگر نمی‌توانند گوشی‌های بالای ۳۰۰ و ۶۰۰ یورو را در شبکه‌های مخابراتی ایران رجیستر و از آن‌ها به صورت عادی استفاده کنند.

گزارش‌های منتشر شده در چند سال گذشته حاکی از آن است که هیئت دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال اعمال محدودیت‌های بیشتر برای واردات گوشی‌های گران‌قیمت است. طی این گزارش مشخص شده که وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاش است تا واردات گوشی‌های بیش از ۳۰۰ یورو را در بازار ایران ممنوع کند که این موضوع به صورت مستقیم روی خرید و فروش محصولات پرچم‌دار و البته تمامی آیفون‌های تولید شده توسط شرکت اپل تأثیرگذار خواهد بود.

گفتنی است که بسیاری از گوشی‌های تولید شده توسط شرکت حکومتی بیش از ۶۰۰ دلار آماده و عرضه شده‌اند که همین موضوع باعث می‌شود تا تقریباً تمامی تلفن‌های هوشمند افزایش قیمت در کنار افزایش تعرفه گمرکی مواجه شود. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location