سبد خرید خالی‌ست.
Apple-cards

 در آخرین روزهای سال 2020 شرکت اپل در اداره ثبت اختراعات آمریکا دو پتنت از پروژه تایتان را به ثبت رسانیده که شامل کنترل آب و هوای داخل اتاقک ماشین هوشمند و دیگری مربوط به سیستم هشدار آگاهی از وضعیت خودرو است.

پروژه ماشین الکتریکی اپل با نام پروژه تایتان که فرایند آن از سال 2014 در بخش تحقیقاتی شرکت اپل در حال توسعه است و هر از گاهی نیز گزارش‌هایی در مورد آن منتشر می‌شود.هدایت این پروژه به John Giannandrea نایب رئیس بخش یادگیری ماشینی اپل محول شده است.

در خلاصه این پتنت آمده که اپل یک سیستم کنترل آب و هوا در مناطق مختلف اتاقک خودرو در نظر گرفته است. این سیستم با تغییر شرایط آب و هوایی در داخل کابین ماشین، شرایط راحت و مطلوبی را برای سرنشینان ایجاد می‌کند. همچنین برای کنترل این وضعیت همه اجزای ماشین مثل قطعات پنجره ماشین، سانروف و غیره برای شرایط مطلوب تنظیم می‌کند.

برای افزایش دقت این سیستم، اپل یک یا چند سنسور داخلی که دارای یک دوربین است در یک یا چند منطقه از کابین تعبیه کرده که برای نظارت بر دمای بدن سرنشینان تنظیم شده است. اطلاعات دمایی توسط سنسورها از طریق یک یا چند کانال ارتباطی به این سیستم منتقل می‌شود. همچنین برای سانروف از سنسورهای تابشی استفاده می‌کند.

سنسورهای خارجی ماشین چند شامل سنسور خواهد بود که رطوبت نسبی محیط خارجی را اندازه گیری می‌کند و سنسور باد که سرعت و جریان باد را در چند قسمت از فضای خارجی ماشین اندازه گیری می‌کند.

دومین پتنت اپل برای پروژه تایتان برای افزایش آگاهی از موقعیت ماشین است که مربوط به تجهیزات الکترونیکی موبایل می‌شود. سیستم آگاهی از موقعیت خودرو اطلاعات لازم را از طریق انتقال بی‌سیم از ماشین‌ها و سایر وسایل نقلیه مجاور به دست می‌آورد و به این ترتیب هشدارهایی را به راننده می‌دهد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location