سبد خرید خالی‌ست.
imessage

 شرکت اپل در توسعه آی او اس 14 تغییراتی گسترده را در آی مسیج اعمال کرده و حالا برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که این پیام رسان انحصاری به‌زودی واتساپ را شکست خواهد داد.

مجله اینترنتی فوربس در مقاله‌ای جدید به این موضوع برداشته و دلایلی ویژه را برای آن مطرح کرده است. واتساپ پیام رسانی است که بیش از 2 میلیارد کاربر فعال دارد و روزانه بیش از 100 میلیارد پیام از طریق آن رد و بدل می‌شود. در این میان، آی مسیج تنها یک پیام رسان انحصاری است که به صورت پیش‌فرض روی دستگاه‌های اپل نصب شده است. اما این پیام رسان اختصاصی اپل چگونه می‌تواند واتساپ را به عنوان بزرگ‌ترین پیام رسان در اروپا و آمریکا شکست دهد.

واتساپ ادعا می‌کند که با استفاده از ارسال نظیر به نظیر پیام‌ها و داده و رمز گذاری آن‌ها در زمان انتقال از حریم خصوصی کاربران دفاع می‌کند. در این میان، فوربس در بررسی‌های خود ادعای واتساپ را زیر سؤال برده و آن را مورد بحث دانسته است. در بررسی‌هایی که شرکت سیسکو از پیام رسان واتساپ انجام داده مشخص شده که این پیام رسان از یک متادیتا برای نگه داری از هویت کاربران و اطلاعات آن‌ها استفاده می‌کند که به صورت مستقیم توسط فیس بوک کنترل می‌شود. این موضوع می‌تواند یکی از مهم‌ترین موارد نگرانی کاربران برای استفاده از واتساپ و حفظ حریم خصوصی در آن باشد.

جمع آوری اطلاعات رسانه‌ای توسط واتساپ یک نقطه ضعف بزرگ برای این پیام رسان به حساب میاید که می‌تواند آن را با شکستی بزرگ مواجه کند. از طرف دیگر شرکت اپل در طول سال‌های گذشته توانسته اعتماد بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. همین جلب اعتماد می‌تواند در آینده نزدیک به عنوان بهانه‌ای برای افزایش تعداد کاربران و تمایل افراد به استفاده از آی مسیج به جای واتساپ مورد استفاده قرار گیرد.

آی مسیج از آی او اس 14 به بعد توانسته تمامی قابلیت‌ها و امکاناتی که پیام رسان‌های روزمره به کاربران خود ارائه می‌دهند را برای آیفون‌ها فراهم کند و همین موضوع باعث می‌شود تا کاربران بتوانند امکان اجرای بهینه‌تر آن را نیز داشته باشند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location