سبد خرید خالی‌ست.
Apple-watch

 مدت‌ها است که شرکت اپل امکان پرداخت از طریق اپل واچ را به کاربران این ساعت هوشمند ارائه داده است و حالا کاربران می‌توانند از آن به جای بلیت مترو هم استفاده کنند. اپل مشخصاً این قابلیت را از ماه مه 2019 آماده عرضه به کاربران کرده بود و حالا به صورت تدریجی آماده عرضه به کاربران شده است.

نیویورک یکی از شهرهایی است که از این پس به کاربران خود اجازه می‌دهد تا از طریق اپل واچ بلیت متروی خود را پرداخت کنند. از این پس کاربران می‌توانند حساب اپل آیدی را به‌حساب سرویس خدمات‌رسانی شهرهای مختلف متصل کرده و از آن طریق با استفاده از اپل واچ اقدام به پرداخت بلیت مترو و اتوبوس کنند.

استفاده از خدمات حمل و نقل شهری لزوماً نیازی به استفاده از سیستم‌های احراز هویت نظیر وارد کردن رمز عبور اپل آیدی، فیس آیدی یا تاچ آیدی ندارد و با دوبار کلیک تائید روی ساعت کار خواهد کرد.

این ایده به‌خصوص برای دوره شیوع ویروس کرونا و میزان لمس و استفاده از موارد مختلف بسیار کاربردی است و می‌تواند برای بسیاری از افراد کاربردی باشد. 

استفاده از اپل واچ به عنوان بلیت در ایران

 امکان استفاده از اپل واچ به عنوان بلیت هنوز در ایران آماده عرضه نشده است؛ بااین‌حال بسیاری از کاربران مشتاق هستند تا هر چه سریع‌تر این امکانات در ایران نیز آماده عرضه شود. در این میان، در چند ماه گذشته شهرداری تهران با همکاری برخی از سرویس‌ها و خدمات ویژه امکان استفاده از آیفون به عنوان بلیت مترو در تهران را ارائه داده‌اند.

گفتنی است که ارائه این قابلیت در ایران نیازمند پشتیبانی از سرویس پرداخت Apple Pay هست که فعلاً برای بسیاری از کشورها عرضه نشده است. پشتیبانی از این سرویس پرداختی نیازمند همکاری مستقیم اپل با دست‌کم یکی از بانک‌های آن کشور خواهد بود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location