سبد خرید خالی‌ست.
Hackintoch

 شرکت اپل به تازگی کامپیوترهای مبتنی بر M1 را آماده معرفی و عرضه به بازار کرده است و حالا برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که این محصولات پایانی برای دوران هکینتاش خواهند بود. 

اپل به صورت پیش‌فرض اجازه نصب مک او اس را روی دستگاه‌های دیگری که خودش تولید نکرده را نمی‌دهد. با این حال بسیاری از افراد به خاطر دلایل مختلف از این روش برای استفاده از سیستم عامل مک روی کامپیوترهای خود استفاده می‌کنند. در این میان، بسیاری از این افراد نگران توقف توسعه مک او اس برای پردازنده‌های اینتل هستند.
اپل تصمیم دارد تا به صورت تدریجی توسعه کامپیوترهای مبتنی بر اینتل را کنار بگذارد و به سمت استفاده از پردازنده‌های انحصاری با معماری ARM در تمام سری کامپیوترهای خود پیش برود. این موضوع زنگ خطری بزرگ برای طرفداران هکینتاش به حساب میاید چرا که در آینده نزدیک آن‌ها نمی‌توانند هکینتاش را روی کامپیوترهای مبتنی بر اینتل توسعه دهند.
تا پیش از این بسیاری از هکرها و افراد حرفه‌ای که تمایلی به خرید کامپیوترهای مک نداشتند و نیاز به نصب سیستم عامل مک او اس به صورت بوت داشتند، از هکینتاش استفاده می‌کردند. هکینتاش کامپیوترهایی هستند که توسط شرکت اپل تولید نشده‌اند، اما با استفاده از بوت لودرهای شخصی‌سازی شده امکان اجرای سیستم عامل مک را دارند و می‌توانند همانند یک کامپیوتر مک کارهای مختلف را برای کاربران انجام دهند.
بسیاری از کامپیوترهایی که با پردازنده‌های اینتل تولید شده‌اند، به دلیل شباهت معماری پردازنده می‌توانند هکینتاش را اجرا کنند. دلیل این موضوع در گام اول استفاده از یک کامپیوتر شخصی سازی شده با قدرت سخت افزاری بیشتر از مک بوک‌ها و ایمک‌های اپل است که امکان اجرای سیستم عامل macOS را دارند. دلایل دیگر استفاده از هکینتاش شامل استفاده غیرقانونی و نقض حق انتشار دهنده و کپی رایت نرم افزارها و البته پیدا کردن روش‌هایی برای نفوذ، هک و انتقال ویروس به کامپیوترهای مک بوک است.
در صورت توقف توسعه مک او اس برای کامپیوترهای اینتل و تولید تراشه‌های انحصاری اپل، اجرا هکینتاش ممکن است حتی روی کامپیوترهای مبتنی بر ARM تولید شده توسط شرکت‌های دیگر نیز امکان‌پذیر نخواهد بود.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location