سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-1Recovered

اگر تا به حال به اپل استورهای رسمی در کشورهای مختلف سرزده باشید، متوجه شده‌اید که محیط همه‌ی شعبه‌های اپل استور بوی خاصی می‌دهند و این بو بعد از مدتی یادآور فروشگاه‌های اپل خواهد شد.

اپل استورهای رسمی تابع یک سری قوانین خاص هستند که در هر جای دنیا که باشند باید این قوانین را رعایت کنند. شاید مهم‌ترین نمونه از این قوانین، تنظیم نمایشگر دستگاه‌ها روی زاویه نزدیک به 70 درجه باشد که باعث می‌شود تا در بهترین حالت ممکن به چشم مراجعین برسند. اما این قوانین صرفاً به نحوه چیدمان محصولات یا استفاده از تجهیزات خاص مثل میزهای چوبی محدود نمی‌شود؛ بلکه اپل به نکات ظریف‌تری هم در طراحی اپل استورها توجه کرده است.

مسئله بوی محیط اپل استورها چندین بار توسط کاربران و افراد مختلف در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است و حالا پاسخی دقیق به این موضوع داده شده است.

ماجرا از این قرار است که اپل از «بازاریابی رایحه» در طراحی اپل استورهای خود استفاده می‌کند. این موضوع به معنای آن است که در محیط تمامی اپل استورهای سراسر جهان یک بوی خاص منتشر می‌شود تا علاوه بر یادآوری خرید محصولات اپل که در گذشته داشته‌اید، حس اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهند.

بازاریابی رایحه که قدمت آن نزدیک به یک دهه است، نوعی بازاریابی روان‌شناسانه است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ برای تأثیر روان‌شناسانه روی مراجعین و مشتریان خود از آن استفاده می‌کنند. معروف‌ترین شرکتی که از بازاریابی رایحه در فروشگاه‌های رسمی خود استفاده می‌کند، Nike است که رایحه‌ای خاص را در زمان ورود به نمایندگی‌های خود به مشام مشتری می‌رساند.

اپل نیز همانند بسیاری از شرکت‌های دیگر در فروشگاه‌های رسمی خود از این ایده برای افزایش سطح فروش خود و تأثیرگذاری روان‌شناسانه روی مشتریان خود استفاده می‌کند. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location