سبد خرید خالی‌ست.
Appstore

اوایل هفته جاری بود که گزارش‌هایی در مورد تصمیم اپل برای حذف بازی‌ها از اپ استور منتشر شد که خبرگزاری رویترز دلیل این موضوع را همکاری اپل با دولت چین عنوان کرده بود. حال این خبرگزاری اعلام کرده که تعداد بازی‌های حذف شده از اپ استور به 39 هزار رسیده است.

شرکت اپل به دلیل عدم ارائه اطلاعات هویتی از طرف توسعه دهندگان بیش از 39 هزار بازی را از اپ استور حذف کرده است و امکان دسترسی کاربران آیفون‌ها و آیپدها را در برابر آن‌ها محدود کرده است.

اپل تا پیش از این به درخواست دولت چین از توسعه دهندگان خواسته بود نهایتاً تا ضرب‌الاجل 31 دسامبر 2020 تمامی اطلاعات هویتی خود را آماده عرضه کنند. اما بسیاری از توسعه دهندگان از انجام چنین کاری خودداری کرده بودند و شرکت اپل این اپلیکیشن‌ها را مسدود کرده است.

برخی از اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی که در اپ استور ارائه شده‌اند و توسط توسعه دهندگان چینی عرضه شده بودند، به طور کامل از اپ استور حذف شده‌اند و کاربران در سراسر دنیا به آن‌ها دسترسی ندارند. از طرف دیگر اپلیکیشن‌هایی که توسط توسعه دهندگان غیر چینی عرضه شده بودند نیز در صورت عدم ارائه اطلاعات هویتی دیگر امکان استفاده در اپ استوری که اپل به کاربران چینی ارائه داده را نخواهند داشت.

این موضوع به معنای آن است که کاربران غیر چینی نیز در برخی از اپلیکیشن‌ها تحت تأثیر سیاست‌های دولت چین قرار گرفته‌اند و امکان دسترسی به بازی‌هایی که توسط توسعه دهندگان متفرقه این کشور منتشر شده را نخواهند داشت.

دولت چین تصمیم دارد تا نظارت کاملی روی روند عرضه اپلیکیشن‌های ارائه شده در دستگاه‌های مختلف داشته باشد و همین موضوع نیز باعث شده تا این کشور دستورهای ویژه‌ای را به شرکت‌های آمریکایی که در خاک این کشور فعالیت می‌کنند بدهد.

با این حال این تصمیم دولت چین برای بسیاری از توسعه دهندگان و البته کاربران سراسر جهان تأثیرگذار بوده و در روند کارکرد آن‌ها اختلال ایجاد کرده است.  

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location