سبد خرید خالی‌ست.
1

 نتیجه یکی از دادگاه‌های حقوقی شرکت اپل به تازگی منتشر شده که حاکی از شکست این شرکت در محکوم کردن موسسه کورلیوم در زمینه شبیه سازی آی او اس است.

قاضی بررسی کننده این پرونده ادعای اپل در مورد نقض قانونی کپی رایت توسط کورلیوم را درست ندانسته و ادعا کرده که این موضوع مشمول قانون کپی رایت هزاره دیجیتال (DMCA) نمی‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری واشنگتن پست، شرکت اپل طی دادگاه مربوط به این پرونده البته به طور کامل بازنده نبوده و توانسته محدودیت‌هایی را برای عرضه نسخه‌های مجازی ساز آی او اس تعیین کند، با این حال این شرکت نتوانسته به طور کامل از موضوع اجرای سیستم عامل آی او اس به صورت مجازی جلوگیری کند.

اپل توانسته از طریق دادگاه سرورهای Secure Boot سیستم عامل آی او اس عرضه شده توسط کورلیوم را مسدود کند که این موضوع به عنوان یکی از برگ‌های برنده شرکت اپل در زمینه مقابله با انتشار سیستم عامل آی او اس از طریق منابع غیررسمی به حساب میاید.

تا پیش از این اپل پرونده سنگین قانونی را علیه کورلیوم باز کرده بود و طی آن از این شرکت درخواست غرامتی سنگین کرده بود. اپل بر این ادعا است که ابزار توسعه کورلیوم ناقض حقوق کپی رایت و محصولات نرم افزاری است که شرکت اپل توسعه داده است.

با این حال کورلیوم ادعا کرده که ابزار مجازی ساز توسعه یافته خود را تنها برای رفع مشکلات فنی و امنیتی توسط افراد حرفه‌ای توسعه داده است تا از آن طریق حفره‌های امنیتی این سیستم عامل سریع‌تر و توسط محققین امنیتی مورد بررسی قرار گیرند.

شرکت اپل با این حال تا به امروز به هیچ شرکت یا موسسه‌ای امکان استفاده آزادانه از سیستم عامل آی او اس در دستگاه‌های دیگر را نداده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location