سبد خرید خالی‌ست.
Homebrew

سیستم عامل مک به گونه‌ای توسعه داده شده تا کاربران عادی و کاربران حرفه‌ای هم‌زمان بتوانند کارهای مختلف مورد نظر خود را انجام دهند و از آن لذت ببرند. استفاده از پکیج منیجر در مک یا همان سامانه مدیریت بسته برای بسیاری از کاربران حرفه‌ای یک ابزار مهم به حساب میاید.

پکیج منیجر را به صورت خلاصه می‌توان به عنوان پایگاه داده‌ای معرفی کرد که حاوی نسخه‌های مختلفی از بسته‌های نرم‌افزاری مختلف است که معمولاً اطلاعات کاملی از هر نرم افزار را در خود جای داده‌اند. این ابزارها می‌توانند با اتصال به مخازن پیش‌فرض یا تنظیم شده، به برنامه‌ها و نرم‌افزارهای بیشتری دسترسی داشته باشند.

پکیج منیجرها معمولاً بدون رابط گرافیکی عرضه می‌شوند و صرفاً با دستورهای ویژه‌ای که از طریق ترمینال و دستور خطی کار می‌کنند. البته این موضوع عمومی نیست و ممکن است برای پکیج منیجرها رابط کاربری نیز ساخته شده باشد.

کاربران معمولاً برای استفاده‌های عادی و روزمره نیازی به پکیج منیجر در مک ندارند، با این حال انجام برخی از کارها و دسترسی به نرم‌افزارهای خاص نیاز به پکیج منیجر برای نصب دارد. در این مطلب با استفاده از Homebrew را به عنوان یک پکیج منیجر در سیستم عامل مک به شما پیشنهاد می‌دهیم. 

پکیج منیجیر برای مک | Homebrew چیست؟

 Homebrew یا هوم‌برو یک نرم افزار مدیریت بسته متن باز است که برای سیستم عامل مک و توزیع‌های لینوکسی و بر پایه زبان Ruby توسعه داده شده است. این مدیریت بسته در گام ابتدایی برای ارائه تجربه‌ای مناسب به کاربران لینوکس که از کامپیوتر مک استفاده می‌کنند توسعه داده شد.

هوم‌برو به دلیل سادگی در استفاده و دستورهای خطی خود توسط بسیاری از توسعه دهندگان و کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم افزار همانند اکثر پکیج منیجرهای مشابه از رابط کاربری خطی بدون رابط گرافیکی استفاده می‌کند و کافی است از طریق ترمینال مک به آن دسترسی داشته باشید. 

نصب هوم‌برو روی کامپیوترهای مک

دستورهای متنی برای نصب هوم‌برو در مک داخل وب سایت رسمی و صفحه گیت هاب آن ارائه شده است و کافی است آن را با دسترسی ریشه در ترمینال وارد کنید:

وب سایت هوم‌برو:

https://brew.sh/

نصب هوم‌برو در حالت عادی در مک از طریق گیت هاب: 

/bin/bash -c "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)"

هوم‌برو در مک M

هوم‌برو می‌تواند نرم‌افزارهای X86 را از طریق روزتا 2 روی کامپیوترهای مک M1 اجرا کند. استفاده از مک M1 در شرایطی که هنوز خیلی از نرم افزارها برای انها معادل سازی نشده، در کنار هوم‌برو می‌تواند بسیاری از محدودیت‌های ایجاد شده را از سر راه بردارد.

اگر از مک M1 استفاده می‌کنید و به دنبال یک نرم افزار کاربردی می‌گردید که نسخه بومی آن برای پردازنده دستگاه شما توسعه نیافته می‌توانید از معادل‌هایی که در هوم‌برو توسعه داده شده استفاده کنید. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location