سبد خرید خالی‌ست.
parallel-dektop

 اواخر هفته گذشته پارالل دسکتاپ 16 برای Mac M1 به همراه پیش نمایشی از آن آماده رونمایی و عرضه شد.

پارالل دسکتاپ 16 برای مک های مبتنی بر اپل سیلیکون نیز توسعه داده شده و به دارندگان مک M1 کمک می‌کند که به صورت مجازی سیستم عامل ویندوز را اجرا کنند. همچنین نسخه ویندوز مبتنی بر ARM از طریق برنامه Windows Insider شرکت مایکروسافت در دسترس است و به همین دلیل امکان راه اندازی در مک‌های مبتنی بر ARM وجود دارد.

نرم افزار مجازی سازی پارالل دسکتاپ 16 در یک مک M1 قابل نصب و استفاده است؛ البته در عین فعال کردن ویندوز، با خطاهایی مواجه میشود و به طور مداوم هنگ کرده و عملکرد آن ناخوشایند می‌شود.

این برنامه به عنوان پیش نمایش فنی قابل دسترس قرار گرفته است و ویندوز هم فقط از طریق اپلیکیشن Windows Insider قابل نصب است. گفتنی است که نسخه بتا آن در حال بررسی بوده و در دست توسعه دهندگان قرار گرفته است، به همین دلیل کاربرانی که می‌خواهند ویندوز را از طریق این نسخه اولیه روی مک M1 خود آزمایش کنند باید منتظر ایجاد مشکلاتی در اجرای آن باشند.

در پیش نمایش فنی از نظر عملکرد چند هسته‌ای این نرم افزار محیطی کاملا شبیه به Surface pro X مایکروسافت را شبیه سازی میکند و در پردازش تک هسته‌ای عملکرد آن بهتر است و با سرعت مناسبی کار می‌کند. در صورت استفاده از حالت چهار هسته‌ای مشکلات عملکردی به وجود می‌آید.

به نظر می‌رسد بسیاری از برنامه های از پیش نصب شده عملکرد خوبی نداشته و باز نمی‌شوند اما برنامه‌های شخص ثالث مثل Geekbench مطابق انتظار کار می‌کنند.

در حال حاضر ارائه ویندوز مبتنی بر معماری ARM روی مک M1 به پارالل و نسخه پیش نمایش نرم افزار Windows Insider احتیاج دارد ولی هنوز معلوم نیست که مایکروسافت نسخه قابل انتشار ARM Windows را در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location