سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Privacy

شرکت اپل پس از چالش‌های متعددی که با برخی از توسعه دهندگان نظیر فیس بوک داشت بالاخره اقدام به اعمال محدودیت حریم خصوصی اپ استور به کاربران کرده است.

از این پس تک تک اپلیکیشن‌های ارائه شده در اپ استور برای دسترسی به اطلاعات حساس باید ابتدا از کاربر دسترسی و مجوزهای لازم را دریافت کنند. این قابلیت در آی او اس 14 معرفی شده بود و اپل قرار بود آن را در پاییز سال جاری میلادی آماده عرضه کند. اما اعتراض برخی از شرکت‌های توسعه دهنده نظیر فیس بوک به ارائه این امکانات باعث شد تا اپل عرضه آن را برای مدت زمانی مشخص به تعویق بی اندازد.

با این حال این قابلیت از این پس به کاربران ارائه شده است وکاربران از طریق آن می‌توانند مدیریت بهتری روی روند دسترسی‌های اپلیکیشن‌های نصب شده روی دستگاه‌های خود داشته باشند.

این قابلیت از همین حالا برای کاربران آماده عرضه شده است و کافی است نسخه‌های جدید آی او اس 14 و مشخصا نسخه های اخیر آی او اس 14.4 روی دستگاه‌ها نصب شده باشد. پس از فعال شدن این قابلیت که از طرف اپل قابل انجام است، کاربران می‌توانند تمامی محتویاتی که یک اپلیکیشن از آن‌ها ردیابی می‌کند را بررسی کرده و بر اساس آن مجوزهای مختلف را به اپلیکیشنبدهند یا مجوزها را ملغی کنند.

شرکت فیس بوک بزرگ‌ترین منتقد این قابلیت جدید و البته سیاست حریم خصوصی شرکت اپل است و مارک زاکربرگ بارها اعلام کرده که این کار به کسب و کارهای کوچک‌تر که مبتنی بر تبلیغات هستند ضربه خواهند زد. با این حال شرکت اپل این اتهامات را رد می‌کند و اعلام کرده که کاربر و امنیت افراد برای حفظ حریم خصوصی برای اپل و محصولاتش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location