سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خبرگزاری وال استریت ژورنال اعلام کرده که شرکت‌های اینتل، انویدیا و سیسکو قربانی هکرهای روسی شده‌اند و این شرکت‌ها تحت تأثیر همان شیوه هک قرار گرفته‌اند که تا پیش از این از سازمان‌های دولتی آمریکا قربانی گرفته بود.

تا پیش از این، مشخص شده بود که ابزارهای اطلاعاتی شرکت امنیتی Solarwind هک شده‌اند. این هک باعث شده بود تا خزانه داری آمریکا، وزارت صنعت و نیرو در کنار سازمان امنیتی میهنی آمریکا تحت تأثیر منفی قرار بگیرند. در این گزارش‌ها تائید شده بود که دو مورد از قربانیان دولتی این هک نشت اطلاعاتی در ایمیل‌های سازمانی خود داشته‌اند.

در این میان، وال استریت ژورنال مشخص کرده که اقدامات هکرهای روسی صرفاً به سازمان‌های دولتی و SolarWind مربوط نمی‌شود بلکه بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری نیز تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته‌اند. در حال حاضر شرکت‌هایی نظیر سیسکو، اینتل، انویدیا، بلکین و VMware قربانی بدافزارهای توسعه داده شده توسط هکرهای روسی شده‌اند.

این در حالی است که Solarwind اعلام کرده که کمتر از 18000 شرکت بزرگ و کوچک به خاطر این حمله سایبری قربانی بد افزایش‌های مختلف شده‌اند.

در حال حاضر کمپانی‌هایی که قربانی این روند هک قرار گرفته اند هیچ کاری برای مراقبت از اطلاعات داخلی خود نمی‌توانند انجام دهند. تا پیش از این هکرهایی که رفتاری مشابه با هکرهای این موج جدید داشته‌اند، در سال 2016 موفق به نفوذ به ایمیل حزب‌های دولتی آمریکا شده بودند.

هک شدن و لو رفتن اطلاعات داخلی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی می‌تواند به مشخص شدن روند کاری و برنامه آن‌ها برای توسعه محصولات جدید منجر شود که این موضوع می‌تواند برای داشتن رقابت سالم میان شرکت‌های مختلف مضر باشد. این موضوع باعث شده تا برخی از سازمان‌های امنیتی دولت فدرال در مورد این حمله سایبری دخالت کنند و با نظارت کامل روی آن‌ها دست به مقابله با آن‌ها بزنند. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location