سبد خرید خالی‌ست.
iOS-14

 وب سایت The Verge به نقل از موسسه Citizen Lab به تازگی خبر از وجود یک جاسوس افزار جدید آی او اس 14 داده که امنیت کاربران را تهدید می‌کند. 

این باج افزار در جریان ماه جولای تا اوت 2020 دست‌کم تلفن هوشمند 36 خبرنگار خبرگزاری الجزیره را تحت تأثیر قرار داده بود. موسسه Citizen Lab اعلام کرده که این باج افزار احتمالاً توسط سازمان‌های دولتی توسعه داده شده و در میان دستگاه‌های مختلف ممکن است شایع شود.

حمله اولیه مربوط به این جاسوس افزار از فنّاوری «پگاسوس» توسعه داده شده توسط یک شرکت امنیتی در اسرائیل به نام NSO Group استفاده کرده است. موسسه امنیتی Citizen Lab به عنوان افشا کننده خبرهای مربوطه اعلام کرده که به احتمال زیاد توسعه این بدافزار به سفارش دولت امارات و عربستان انجام شده است. با این حال در مورد این موضوع ابراز اطمینان نکرده است.

یکی از کارکنان الجزیره اقدام به نصب یک نرم افزار وی پی ان کرده بود و پس از آن پیامی مشکوک را از آی مسیج دریافت می‌کند که در نهایت باعث می‌شود تا بیش از 200 مگابایت داده از تلفن هوشمند او به سه سرور مجزا آپلود شود.

حملات مربوط به این جاسوس افزار البته جای نگرانی برای کاربران عادی ندارد. Citizen Lab تأکید کرده که هدف این جاسوس افزار با اهداف سیاسی توسعه داده شده و همین موضوع نیز باعث شده تا شیوع آن میان دیگر دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس جای نگرانی کمتری داشته باشد.

با این حال موضوع امکان‌پذیر بودن نفوذ آی او اس 14 بسیاری از کاربران را نگران کرده است. این جاسوس افزار از طریق یک پیام در آی مسیج وارد دستگاه می‌شود که حتی نیازی به کلیک یا تپ کردن روی لینک نداشته است و مکانیزم کاری آن صرفاً از طریق ارسال یک پیام مخرب بوده است.

البته Citizen Lab تائید کرده که آی او اس 14 همچنان قابل اطمینان است، اما این موضوع که احتمال توسعه و ساخت باج افزارهای بعدی از طریق نرم افزارهای مختلف در این سیستم عامل وجود دارد، باعث نگرانی بسیاری از کاربران شده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location