سبد خرید خالی‌ست.
1

اپل برخلاف سنت قدیمی خود در ارائه آپدیت برای سیستم عامل‌های منتشر شده، آپدیت‌های مستقل‌ مک او اس بیگ سور که جدیدترین سیستم عاملدر سال جاری میلادی است را متوقف می‌کند.

اپل در حال پایان دادن به سنت همیشگی خود در ارائه آپدیت‌ها برای نسخه موجود سیستم عامل macOS برای کاربران است. برای این منظور با عدم ارائه آپدیت مک او اس بیگ سور شروع کرده است.

اپل آپدیت‌های سیستم عامل macOS را از طریق Software update در بخش System Preferences ارائه می‌دهد اما معمولاً به کاربران خود اجازه می‌دهد آپدیت‌ها را به عنوان بسته‌های نصب مستقل موجود در وب‌سایت دانلود اپل، بارگیری کنند.

همان‌طور که در وب‌سایت The Electic Light Company اشاره شده اپل با وجود اینکه بسته‌های مستقلی برای آپدیت‌های امنیتی سیستم عامل مک او اس کاتالینا و موهاوای در 16 دسامبر ارائه کرده اما آپدیت مستقل برای مک او اس بیگ سور یا macOS 11.1 و macOS 11.0.1 منتشر نکرده است.

بسته‌های مستقل برای کاربران حرفه‌ای که چند کامپیوتر مک را با 12 گیگابایت دانلود می‌کنند مناسب است؛ به خصوص که بسته‌های Delta و Combo در اندازه‌های کوچکی ارائه شده و فقط شامل آپدیت‌های خاص می‌شوند.

اپل هنوز تائید نکرده که ارائه بسته‌های آپدیت برای macOS را متوقف کرده باشد اما عدم ارائه آپدیت‌ها و نصب کننده‌های مستقل بیگ سور به خصوص برای کاربرانی که به آن‌ها اعتماد می‌کنند خوب به نظر نمی‌آید.

همچنین اپل قبلاً هم اشاره کرده که یک‌راه حل جایگزین در قسمت Sharing در System preferences و در قالب گزینه Content Caching وجود دارد که به یک کامپیوتر مک اجازه دانلود آپدیت‌ها را می‌دهد و سایر مک‌ها هم می‌توانند در همان شبکه و از طریق مک محلی آپدیت‌ها را مستقیماً دانلود کنند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location