سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

شرکت اپل به تازگی اقدام به مسدود کردن یک مجوز HTTPS در سافاری کرده است و اجازه استفاده از آن در وب‌سایت‌ها را نمی‌دهد.

این مجوز HTTPS توسط دولت قزاقستان توسعه داده شده که براساس تحقیقات مؤسسات امنیتی بخشی از پروژه نظارت دولتی روی کاربران این کشور بوده است. این مجوز علاوه بر سافاری در مرورگرهای توسعه داده شده توسط شرکت‌های مهم نیز بسته‌شده و از این پس در گوگل روم و فایرفاکس نیز امکان استفاده از آن وجود ندارد.

این مجوز به مقامات دولتی اجازه می‌داد که اطلاعات کاربران را ربوده و از آن طریق روی روند کاربری آن‌ها نظارت داشته باشند. این مجوز به گونه‌ای توسعه داده شده بود که امکان رمزگشایی ترافیک مبادله شده توسط کاربران شهر نورسلطان (نام قدیم: آستانه) را به مقامات دولتی می‌داد.

شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت در این منطقه وب‌سایت‌هایی نظیر گوگل و توییتر را فیلتر کرده‌اند و در صورتی به کاربران امکان استفاده از این وب‌سایت‌ها را می‌دهند که این مجوز را روی دستگاه کاربران نصب شده باشد. این موضوع از دیدگاه اپل، گوگل و بسیاری از شرکت‌های توسعه دهنده سرویس‌های مبتنی بر اینترنت به عنوان نقض صریح حقوق کاربران شناخته شده است و از این پس هیچ از مرورگرهای پیشرفته امکان دسترسی به این سرویس را به کاربران نمی‌دهند.

مرورگرهایی نظیر مایکروسافت اج، سافاری، گوگل کروم و بسیاری دیگر از نرم افزارهای مبتنی بر اینترنت از این پس امکانات و خدمات مربوط به این مجوز را به کاربران ارائه نمی‌دهند.

اپل در حالی این محدودیت‌ها را برای کاربران قزاقستانی و با نام دفاع از حقوق آن‌ها وضع کرده که تا پیش از این و مشخصاً از سال 2017 اقدام به انتقال سرورهای آیکلاود به خاک چین به خاطر درخواست دولت این کشور کرده بود. اپل حتی به دستور دولت چین هزاران اپلیکیشن را از اپ استور کاربران چینی حذف کرده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location