سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Facebook

 اخیراً بیانیه‌ای از اپل در وب‌سایت The Verge منتشر شده که از حریم خصوصی اپ استور در مقابل انتقادات فیس‌بوک دفاع کرده است.

انتقاد فیس‌بوک از اپل به دلیل آپدیت iOS است که با حفظ حریم خصوصی کاربران اپ استور را قبل از دسترسی به اپلیکیشن‌ها، مجبور به دادن اطلاعات فردی و سلیقه‌ای می‌کنند. فیس‌بوک ادعا می‌کند که این استراتژی اپل موجب محدود کردن کسب و کارها از نمایش تبلیغات شخصی‌سازی‌شده و تأثیر آن بر کاربران می‌شود. بیانیه اپل به این شرح است:

ما معتقدیم این یک مسئله ساده ایستادگی در برابر کاربران ما است. کاربران باید بدانند چه زمانی اطلاعاتشان جمع‌آوری و به اشتراک گذاشته می‌شود و آن‌ها باید حق انتخاب داشته باشند. شفافیت ردیابی برنامه‌ها در iOS 14 فقط منجر به انتخاب آگاهانه کاربران می‌شود و نیازی نیست که فیس‌بوک رویه خود را عوض کند.

این بیانیه اپل در واکنش به یک تبلیغ ضد اپل دیگری از طرف فیس‌بوک است که قرار است روز جمعه آن را منتشر کند. گزارش شده که این تبلیغ ادعا می‌کند که آپدیت نرم‌افزارهای اپل موجب تغییر و بدتر شدن اینترنت می‌شود؛ زیرا وبلاگ‌ها و وب سایت‌های آشپزی به جای پخش تبلیغات شخصی خودشان و ارائه محتوا به صورت رایگان، باید هزینه اشتراک یا خرید درون برنامه‌ای پرداخت کنند.

گفتنی است که این تغییر قبلاً یک‌بار به تعویق افتاده بود و قرار بود با انتشار نسخه iOS 14 در پاییز آغاز شود.

فیس‌بوک مهم‌ترین منتقد سیاست‌های ضد تبلیغاتی شرکت اپل در طول چند ماه گذشته است. اپل از زمان برگزاری WWDC 2020 تا به امروز با موج زیادی از انتقادها در مورداستفاده از برچسب حریم خصوصی مواجه شده است که این موضوع باعث شد تا اپل برخی از محدودیت‌های مربوط به مدیریت تبلیغات خود را با تأخیر روی دستگاه‌های جدید اعمال کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location